Franz Tost zadowolony z pozostania Daniila Kvyata na sezon 2017

Autor: | 4 listopada 2016

Franz Tost wyjaśnił, dlaczego zatrzymanie Daniila Kvyata w zespole na kolejny sezon było logicznym wyborem.

Po degradacji rosyjskiego kierowcy z teamu Czerwonych Byków do Toro Rosso nie obyło się bez spekulacji. Według plotek Kvyat mógł opuścić team z Faenzy, jednak pozostał na kolejny sezon.

Szef Toro Rosso oświadczył, że pozostawienie 22-latka w teamie jest lepszym wyborem, niż korzystanie z młodzieży z programu rozwojowego Red Bull Racing czy utytułowanych kierowców z GP2. – Przede wszystkim, Daniil jest wysoko wykwalifikowanym kierowcą. Jak wiemy z przeszłości, wygrał GP3 i stanął w tym sezonie na podium [w Chinach]. Jesteśmy przekonani o jego talencie – powiedział Tost.

– Po drugie, ma on duże doświadczenie, a będzie ono kluczowe w jego czwartym sezonie, kiedy w życie Formuły 1 wejdą nowe przepisy. Poza tym, dobrze nam się współpracuje razem, a to daje nadzieję na działanie z powodzeniem – zaznaczył 60-latek.

Oceniając perspektywy włoskiego zespołu na sezon w 2017 roku i powrót do jednostki Renault, Tost podkreśla, że zespół będzie musiał poczekać, by zobaczyć gdzie będzie plasował się jego team.

– Myślę, że mamy wszystkie potrzebne składniki, by wymyślić bardzo konkurencyjny pakiet na przyszły rok. Ponadto mamy dwóch silnych i doświadczonych kierowców jakich dotychczas Toro Rosso nie miało. Spodziewam się wiele od zespołu i mam nadzieję, że wszystko będzie zmierzać w dobrym kierunku – zakończył.