Fot: www.formula1.com


Gasly upomina się o lepsze ukierunkowanie ze strony Red Bulla

Autor: | 8 kwietnia 2019

Pierre Gasly ostatnio stwierdził, że potrzebuje lepszego ukierunkowania ze strony swojego zespołu po tym, jak młody Francuz słabo rozpoczął sezon 2019 za kierownicą Red Bulla.

Gasly przeszedł z juniorskiego zespołu Torro Rosso do Red Bulla, jednak do tej pory młody kierowca nie może odnaleźć swojego rytmu. Francuz skończył wyścig w Melbourne poza punktami, natomiast w Bahrajnie dojechał na 8. pozycji, kiedy jego kolega z zespołu Max Verstappen, w pierwszym wyścigu zajął trzecie miejsce, a w drugim czwarte.

Słaby start sezonu jest spowodowany problemami z bolidem RB15, a 23-latek chce więcej pomocy ze strony zespołu, aby rozwiązać problemy.

– Muszę znaleźć, jakiś kierunek dzięki konfiguracji i zobaczyć, w jaki sposób inżynierowie mogą sprawić, żeby ustawienia bolidu były odpowiednie do mojego stylu jazdy – powiedział Gasly dla Autosport.

– Muszę zobaczyć, co mogę poprawić w kwestii mojego stylu jazdy. Cały czas czuję, że nie mogę robić tego, co chcę w samochodzie. Czuję, że nie mogę naciskać, a samochód nie reaguje tak, jak powinien. Istnieje duży potencjał, ale musimy go odkryć. Na pewno nie jestem zadowolony – oznajmił Francuz.

– Myślę, że istnieje kilka pozytywów, jednak nie jesteśmy obecnie w miejscu, w którym chcielibyśmy być. Zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu uczucie wobec samochodu było trudne. Przyszedł teraz czas by popracować z chłopakami. Zobaczę, co da się zmienić i spróbuję przystosować moją jazdę do samochodu, co jest trudne i nieprzewidywalne – stwierdził Gasly.

Szef zespołu Christian Horner mówi, że młodzieniec robi wrażenie na zespole, a pierwsze jego punkty spowodują duży wzrost zaufania.

– To było ważne dla Pierre’a, aby mieć dobry wyścig w Bahrajnie i tak było – powiedział Horner.

– Uważam, że niektóre z jego wyprzedzeń, w szczególności wobec Sergio Pereza były naprawdę imponujące. Jego tempo na czystym powietrzu, szczególnie w drugiej części wyścigu było mocne. Zyskał na tym wiele zaufania. Gdy zacznie się kwalifikować wyżej, życie stanie się dla niego łatwiejsze – oznajmił szef Red Bulla.

– Ścigał się konkurencyjnie, musiał wyprzedzić kilka samochodów. Mocno rywalizował, w szczególności w drugiej połowie wyścigu. Wyniósł wiele z tego wyścigu i potrafi to przenieść na przyszły czas – stwierdził Christian Horner.

W tym tygodniu odbędzie się Grand Prix Chin, zobaczymy wtedy znowu młodego Francuza w akcji. Będzie to dla niego kolejny sprawdzian umiejętności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *