Fot. Red Bull Content Pool


GP Abu Zabi: Verstappen na czele stawki w ostatnim treningu sezonu

Autor: | 30 listopada 2019

Max Verstappen przejechał okrążenie toru Yas Marina w czasie 1:36.566 i zajął pierwsze miejsce w trzeciej sesji treningowej przed GP Abu Zabi. Robert Kubica był 20.

Max Verstappen wskoczył na czoło tabeli pod koniec sesji, wyprzedzając Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. Kierowcy Mercedesa nie tracą do niego jednak wiele, co zwiastuje interesującą sesję kwalifikacyjną. Warto przypomnieć, że Fin przed startem weekendu w Abu Zabi, a także w sobotę rano, otrzymał nowe elementy silnika, w związku z czym otrzymał karę przesunięcia na polach startowych na koniec stawki.

Czwarty Alex Albon miał sporo problemów z przejechaniem „czystego” okrążenia. Kolejne miejsca zajęli kierowcy Ferrari, którzy swoje najlepsze czasy jednego kółka osiągnęli na pośredniej mieszance. Zawodnicy zespołu z Maranello nie są rozpatrywani w gronie faworytów do wygrania kwalifikacji, gdyż ich tempo w ostatnim, krętym sektorze toru Yas Marina nie jest zachwycające.

W niższych rejonach tabeli kierowcy różnych zespołów są blisko siebie, a najlepszym z nich był Sergio Perez. Walczący ze sobą o szóste miejsce na koniec sezonu Carlos Sainz i Pierre Gasly uplasowali się na miejscach 9-10.

Romain Grosjean po incydencie w drugim treningu jechał z inną specyfikacją podłogi w swoim bolidzie. Przed rozpoczęciem weekendu w Abu Zabi w jego samochodzie zamontowany był komponent z czasów przedsezonowych testów w Hiszpanii, jednak uległ on zniszczeniu podczas kolizji z Valtterim Bottasem.

W trakcie trzeciej sesji treningowej w Abu Zabi nie doszło do wypadków, które miałyby spowodować wywieszenie czerwonej flagi, jak miało to miejsce podczas piątkowych treningów. Warunki w trzecim treningu na Yas Marina nie są do końca miarodajne w stosunku do kwalifikacji i wyścigu.

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce. George Russell, który mimo choroby jest w stanie jeździć, uplasował się na przedostatniej lokacie.

Wielu kierowców miało kłopoty z przegrzewającą się miękką mieszanką w trzecim sektorze. Najwięcej problemów w tym miejscu ma Ferrari, które w trakcie trzeciego treningu nie pokazało pełni swoich możliwości i nie odsłoniło wszystkich kart, jeżdżąc głównie na pośrednich oponach.

Ostatnia w tym roku sesja kwalifikacyjna jest zaplanowana na 14. czasu polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *