GP Francji powraca do kalendarza F1 od 2018 roku

Autor: | 5 grudnia 2016

Prezydent francuskiego regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Christian Estrosi poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że GP Francji przez najbliższe 5 lat będzie organizowane na torze Paul Ricard.

W zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje o powrocie francuskiej rundy do kalendarza Formuły 1. Według nich obiekt Paul Ricard miałby być gospodarzem GP Francji, które powróciłoby do harmonogramu królowej sportów motorowych po 10 latach. Oficjalne ogłoszenie tego komunikatu zaplanowano na poniedziałek. Tak też właśnie się stało i podczas dzisiejszej konferencji prasowej potwierdzono, że kierowcy Formuły 1 przyjadą walczyć o punkty we Francji już w 2018 roku.

– Z całą pewnością mogę potwierdzić, Grand Prix Francji powróci na tor Paul Ricard w 2018 roku – powiedział Christian Estrosi.

GP Francji po raz ostatni zorganizowano w 2008 roku. Wówczas kierowców Formuły 1 gościł tor Magny-Cours. Po 10 więc latach nieobecności królowa sportów motorowych powróci do Francji, tym razem jednak już na inny tor – Paul Ricard. Obiekt ten w przeszłości był gospodarzem tej rundy czternastokrotnie, ostatni raz w 1990 roku.

GP Francji ma odbyć się latem, lecz dokładny termin zostanie ogłoszony dopiero wraz z pojawieniem się kalendarza na sezon 2018.