GP Japonii 2015: Sainz najszybszy w pierwszej sesji

Autor: | 25 września 2015

Carlos SainzCarlos Sainz uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia w pierwszym, deszczowym treningu przed Grand Prix Japonii. Spośród dwunastu kierowców, na drugim miejscu znalazł się Danill Kvyat, a trzeci był Nico Rosberg.

n

Zgodnie z prognozami pogody, pierwsza sesja treningowa odbyła się przy padającym deszczu. Pierwszym kierowcą, który wyjechał na tor był Marcus Ericsson. Kierowca Saubera wykonał jedynie okrążenie instalacyjne. Tuż po nim pojawił się Kvyat i również po niecałym kółku powrócił do alei serwisowej. Po chwili, Nico Hulkenberg zgłosił przez radio, że coś jest nie tak z jego kierownicą. Zawodnicy wyjeżdżali jedynie na jedno okrążenie.

n

Nie dość, że wszyscy zawodnicy wyjeżdżali na pełnych deszczówkach, to w dodatku, w połowie treningu żaden z nich nie odnotował pomiarowego czasu.

n

Na niecałe czterdzieści minut przed końcem, na Suzuce zaczął rozbrzmiewać ryk silników. Pierwszym, który osiągnął czas jednego kółka był Max Verstappen – 1:51.741. Za przykładem 17-latka poszli inni kierowcy: Kimi Raikkonen i Carlos Sainz, ale ich rezultaty były o dwie sekundy gorsze. Na tor wyjechał także Nico Rosberg. Kierowca Mercedesa od razu wskoczył na pierwsze miejsce. Pomimo, że zawodnicy zaczęli śmielej wyjeżdżać i wykręcać swoje czasy, m.in. po Valtterim Bottasie widać było, że warunki są dalekie od ideału  – Fin przez cały czas walczył z utrzymaniem się na torze.

n

Na kwadrans przed końcem treningu, pierwsza dziesiątka prezentowała się następująco: Sainz, Kvyat, Rosberg, Verstappen, Raikkonen, Vettel, Massa, Bottas, Button, Ericsson. Warto zaznaczyć fakt, że tylko ci kierowcy mogli pochwalić się swoim czasem jednego okrążenia.

n

Wszyscy marzyli, aby przestało padać. Jednak nadzieję rozwiał Lewis Hamilton. Brytyjczyk poinformował zespół, że deszcz się nasila. Miało to odzwierciedlenie na torze. Podczas swojego okrążenia, Felipe Nasr delikatnie wyjechał na asfaltowe pobocze.

n

Valtteri Bottas zapytany o to czy jest bezpiecznie odparł, że jest ,,strasznie’’.

n

Pierwsza sesja treningowa zakończyła się najlepszym czasem…Carlosa Sainza. Jednak tylko dwunastu zawodników odnotowało czas jednego okrążenia. Tuż za nim znajdował się Daniil Kvyat, dalej Rosberg, Vettel, Hamilton, Verstappen, Raikkonen, Massa, Ericsson, Bottas. Ostatnie miejsca uzupełnili Nasr i Button.

n

WYNIKI

n

Bez tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *