GP Singapuru 2015: Kvyat najszybszy w drugiej sesji

Autor: | 18 września 2015

Daniil Kvyat, Daniił Kwiat, Red Bull 2015Daniil Kvyat uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej na torze Marina Bay. Za Rosjaninem znalazł się Kimi Raikkonen i Daniel Ricciardo

n

Druga sesja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:30 przed wyścigiem o GP Singapuru. Jako pierwszy na tor wyjechał Kvyat i Nasr, którzy od razu pokonali okrążenia pomiarowe.

n

stevensCzerwona flaga na torze tuż po rozpoczęciu sesji. Bolid Willa Stevensa wypadł z zakrętu i uderzył w barierę. Sesja została wznowiona już po kilku minutach, co spowodowało, że na torze pojawiło się kilku zawodników.

n

Po dwudziestu minutach od rozpoczęcia problem z ogumieniem pojawił się u Carlosa Sainza. Hiszpan przebił oponę przy kontakcie z barierą. Chwilę później zameldował się u swoich mechaników. Większość kierowców pokonała swoje okrążenia pomiarowe. a czele znajdował się Kimi Raikkonen – 1:47.659.

n

Po kilku minutach na pierwszym miejscu zameldował się obecny mistrz świata, Lewis Hamilton. Brytyjczyk poprawił okrążenie kierowcy Ferrari o zaledwie dwie setne sekundy. Chwilę później Fin jako pierwszy założył miękką mieszankę, co wykorzystał wskakując z powrotem na pierwszą pozycję z czasem 1:46.181. Czasu Raikkonena nie byli w stanie pobić zawodnicy Mercedesa. Większość kierowców pojawiło się na torze na miękkiej mieszance. Jednak nadal swojego okrążenia pomiarowego nie wykonał Alexander Rossi.

n

Na czterdzieści minut przed zakończeniem sesji Kvyat przez Raikkonenem, Ricciardo i Hamiltonem. Na wysokim, ósmym miejscu plasował się Fernando Alonso, który do lidera sesji tracił nieco ponad osiem dziesiątych sekundy. W tym samym czasie zawodnicy zaczęli wyjeżdżać, by wykonać symulacje wyścigu z dosyć obciążonymi bolidami.

n

Bardzo podobne czasy długich przejazdów odnotowywali Lewis Hamilton i Sebastian Vettel, co pokazuje, że podczas niedzielnego wyścigu możemy mieć ciekawy pojedynek o pierwszy stopień na podium. Do walki dołączy z pewnością Daniel Ricciardo, który za kierownicą swojego Red Bulla wykręcał najlepsze czasy podczas długiego przejazdu. Na dwadzieścia minut przed zakończeniem na tor wyjechał Alexander Rossi.

n

Bez tytułuW zakręcie numer 18 nie zmieścił się Nico Rosberg, przez co musiał ratować się wyjazdem na pobocze. Niemiec szczęśliwie powrócił na tor.

n

Druga sesja treningowa dobiegła końca. Kvyat przez Raikkonenem, Ricciardo, Hamiltonem, Vettelem, Perezem, Rosbergiem, Alonso, Hulkenbergiem i Verstappenem.

nn

n

n

 Pełne wyniki:

n

n

12038364_1038869056131638_546938217103440021_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *