GP USA 2015: Wypowiedzi przed wyścigiem

Autor: | 21 października 2015

kierowcy-wypowedzi-mercedesZapraszamy do lektury wypowiedzi przed zbliżającym się Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Circuit of the Americas.

n

n

Wpis na bieżąco aktualizowany…

n

Mercedes AMG Petronas

n

Lewis Hamilton (#44): Świetnie spotkać się z zespołem w fabryce i świętować razem nasz drugi tytuł. Nie ma słów, które wyraziłyby jak bardzo jestem wdzięczny za ciężką pracę, którą zespół włożył, by osiągnąć ten sukces. Teraz czas na Austin, w którym odbywa się najważniejsze wydarzenie w tym sezonie dla mnie. Cały rok czekam właśnie na ten weekend. Wiem z doświadczenia, że w tym sporcie nic nie jest pewne, póki dana rzecz niezostanie wykonana. Podczas tego weekendu będę mieć takie samo podejście, jakie miałem przez cały sezon. Jeśli uda mi się zdobyć mój trzeci tytuł to z pewnością będzie to coś niewiarygodnego!

n

Nico Rosberg (#6): Kiedy wróciłem do fabryki aby świętować nasz drugi tytuł sam zacząłem się uśmiechać. Potrzebowałem tego po ciężkim weekendzie w Rosji. Cały zespół zasługuje na taką chwilę, a to co osiągnęliśmy wspólnie jest niesamowite. Mam nadzieję, że to dopiero początek. Strata do Lewisa jest dosyć duża, ale nie ma we mnie rezygnacji, więc będę naciskać i mam nadzieję, że w tych ostatnich wyścigach będzie trochę zabawy. Nie mogę się doczekać, kiedy wrócę do Austin. To świetny tor.

n

Ferrari

n

Sebastian Vettel (#5): Podczas tego weekendu mamy zamiar skorzystać z piątego silnika, a to oznacza, że poniesiemy karę 10 pól startowych na stracie. To był zawsze nasz plan, co nie było tajemnicą. Świadomość kary nie jest fantastyczną wiadomością, jeśli spojrzymy na ten weekend, ale jeśli chodzi o dalszy rozwój to staje się jasne, że robimy krok do przodu.  Cały sezon do tej pory był fenomenalny. Wyzwanie było ogromne, ponieważ pojawiło się wielu nowych ludzi, którzy pracują w różnych rolach i ja, nowy kierowca w zespole. Włożyliśmy w naszą pracę duży wysiłek i jak dotąd sezon był świetny.

n

Kimi Raikkonen (#7): Ten tor jest dosyć zabawny. Jeśli chodzi o wykorzystanie piątego silnika to jest część naszego programu. Przed rozpoczęciem sezonu mieliśmy plan, który obejmował użycie pięciu silników. Zostaliśmy przy tym i robimy postępy. Na pewno będzie to oznaczać karę, która nie jest idealną sytuacją. Zrealizujemy swoje plany, by dotrzeć tam, gdzie chcemy być w przyszłym sezonie.

n

Williams Martini Racing

n

Valtteri Bottas (#77): Austin to miejsce, gdzie zdobyłem swoje pierwsze punkty w karierze, więc zawsze będzie dla mnie wyjątkowe. Jest to także jeden z moich ulubionych torów z szybkimi zakrętami. Także Austin jako miasto jest fantastyczne. Dla mnie to jedna z najlepszych lokalizacji w kalendarzu.

n

Felipe Massa (#19): Austin to piękne miejsce ze świetnym torem. Sam układ jest bardzo dobry. Pierwszy sektor jest niesamowity, który prowadzi do długiej prostej. Kibice tam naprawdę pasjonują się Formułą 1.

n

Sahara Force India

nSergio Perez (#11): Austin to doskonałe miejsce na rozegranie wyścigu. To był mój domowy wyścig przez kilka lat odkąd Meksyk nie powrócił do kalendarza. Kiedy widzę meksykańskie flagi przez wejściem do kokpitu to daje mi to więcej siły. Ten tor ma kilka specyficznych części, zwłaszcza ten pierwszy sektor – duża ilość szybkich zakrętów. To był ciekawy sezon do tej pory, więc naszym celem jest utrzymanie tego poziomu do ostatniego wyścigu.nnNico Hulkenberg (#27): Spośród  nowych torów w kalendarzu uważam, że Austin jest chyba moim ulubionym. Szybka zmiana zakrętów sprawia, że mamy dobrą zabawę. Łatwo jest tu odnaleźć swój rytm. Austin to miasto, które żyje wyścigiem, przez co atmosfera jest świetna. Okrążenie składa się z wielu zakrętów o wysokich, średnich i niskich prędkościach. DRS odgrywa ważną rolę między zakrętami 11 i 12, ponieważ długa prosta to dobra okazja do wyprzedzania.n

Scuderia Toro Rosso

n

Max Verstappen (#33): Mam dobre wspomnienia z Austin. W zeszłym roku brałem udział w piątkowej sesji treningowej i to było bardzo ekscytujące. To świetny tor z dużą ilością zmian wysokości i szybkich zakrętów. Bardzo podobała mi się jazda na tym obiekcie.

n

Carlos Sainz (#55): Nigdy nie byłem w Austin, a ten tor znam jedynie z symulatora. Ten obiekt wygląda niesamowicie. Szczególnie pierwszy sektor wydaje się bardzo szybki. Z tego co słyszałem to jeden z najlepszych weekendów wyścigowych w kalendarzu Formuły 1. Całe miasto angażuje się w to wydarzenie i powiedziano mi, że tam są naprawdę dobre steki.

n

McLaren-Honda

n

Fernando Alonso (#14): Circuit of the Americas to świetny tor wyścigowy. Ten obiekt zawiera wszystkiego po trochę, jednak kluczowe znaczenie odgrywa szybkie tempo w zakrętach. Musisz mieć dobry balans bolidu, aby być konkurencyjnym. Austin to świetne miasto, więc powinien być to udany weekend.

n

Jenson Button (#22): Wyjechaliśmy w Soczi z wieloma pozytywami – niezawodność obu bolidów i postępy w zakresie naszego tempa w stosunku do naszych najbliższych rywali. Musimy powtórzyć to w Austin, w którym tor jest bardzo wymagający dla każdego bolidu. Mam nadzieję, że znajdziemy się w punktach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *