Fot. Mercedes-AMG F1


GP USA: Verstappen i Hamilton najszybsi w piątkowych treningach

Autor: | 2 listopada 2019

Max Verstappen i Lewis Hamilton osiągnęli najlepsze czasy odpowiednio w pierwszym i drugim treningu, które rozpoczęły rywalizację w Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Robert Kubica zajął 19. i 20. lokatę.

I Trening

W pierwszej sesji mieliśmy tradycyjne wydarzenia. Kierowcy sprawdzali limity toru w Austin, przez co część z nich opuszczała idealną linię. Największy błąd popełnił Carlos Sainz, który w szybkich łukach obrócił się i przeleciał przez tor na drugą stronę pobocza, ale było szeroko, więc w nic nie uderzył i nie uszkodził bolidu.

Najszybszy był Max Verstappen, który pokazał potencjał bolidu Red Bulla na tym obiekcie. Drugi był Sebastian Vettel, a trzeci partner zespołowy Holendra, Alexander Albon. Charles Leclerc był dopiero siódmy, Lewis Hamilton ósmy, a Valtteri Bottas siedemnasty. To tylko pokazuje, że wyniki treningów nie są miarodajne na dalszą część weekendu. Robert Kubica zaliczył solidną sesję i miał 19. czas ze stratą 3,8 sekundy do Verstappena. Stawkę zamknął Nicholas Latifi zastępujący w FP1 George’a Russella, ale szybko zakończył jazdę po awarii skrzyni biegów.

Fot. Formula 1

II Trening

Ta sesja rozpoczęła się piruetem i uderzeniem w bandę przez Romaina Grosjeana. Francuz zatrzymał się na torze i pojawiła się czerwona flaga.

Kierowcy testowali w obu treningach opony na przyszły sezon. W FP2 najlepszy był Lewis Hamilton przed Charlesem Leclerkiem, Maxem Verstappenem, Sebastianem Vettelem i Valtterim Bottasem, więc mieliśmy naturalną kolejność. W ekipie Williamsa lepszy był Russell, który pokonał Kubicę o pół sekundy. Obaj zawodnicy osiągnęli najgorsze rezultaty.

Trzeci trening odbędzie się jutro o godzinie 19.

Fot. Formula 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *