Hakkinen: On jest gotowy, by zdobyć tytuł mistrza świata

Autor: | 27 kwietnia 2016

Mika Hakkinen uważa, że w 2016 roku Nico Rosberg jest w końcu gotowy, by wywalczyć swój pierwszy tytuł mistrza świata.

Dwukrotny zdobywca tytułu z lat 1998-1999 wyznał w wywiadzie dla niemieckojęzycznego Spox, że kierowcę Mercedesa zna od momentu, gdy ten był małym chłopcem.

– Pamiętam go jak chodził jako cztero-pięciolatek z małym kaskiem w ręku i mówił: Do widzenia, mam zamiar pojeździć moim gokartem – wspominał Fin, którego karierą kiedyś kierował Keke Rosberg.

– Kiedy go teraz widzę, jestem z  niego bardzo dumny – dodał.

Nico Rosberg wygrał w tym sezonie już trzy wyścigi i ma 36 punktów przewagi nad Hamiltonem, którego wyższość musiał uznawać w dwóch poprzednich latach.

– Zawsze posiadał talent. Teraz ma jednak jasny cel w głowie, który mówi mu z przekonaniem: Tak, chcę być mistrzem świata! – mówił Hakkinen.

Między Finem a Niemcem istnieje kilka podobieństw. Oboje odnieśli swoje debiutanckie zwycięstwo w Formule 1 w swoim 7. roku startów, a Hakkinen rozpoczął marsz po pierwszy tytuł, gdy miał 30 lat, czyli tyle samo, ile teraz ma Rosberg.

– Prawdopodobnie nie wszystko da się wytłumaczyć przypadkiem – stwierdził Fin.

– Wszędzie, ale szczególnie w Formule 1 potrzeba czasu, aby być gotowym na zwycięstwa. Powiem to w ten sposób: nawet jeśli twoja głowa mówi, że chcesz być mistrzem świata, nie znaczy to, że jesteś na to gotowy – kontynuował Hakkinen.

– Tego kroku nie można zrobić ot tak sobie, ale należy na niego pracować z całym swoim przekonaniem i każdą częścią swego ciała. To jest bardziej wymagające, niż niektórym się wydaje – wyjaśnił zwycięzca 20 wyścigów w królowej sportów motorowych.

– Więc moja odpowiedź brzmi tak: on jest gotowy, by zdobyć tytuł mistrza świata – zakończył były kierowca McLarena.