Hakkinen: Tytuł mistrza świata nie jest jeszcze przesądzony

Autor: | 11 września 2015

Mika HakkinenMika Hakkinen uważa, że mimo 53-punktowej przewagi Lewisa Hamiltona nad jego zespołowym kolegą, losy tytułu tegorocznego mistrza świata nie są jeszcze rozstrzygnięte.

n

Brytyjski zawodnik Mercedesa odniósł we Włoszech swoje siódme zwycięstwo w aktualnym sezonie. Mniej szczęścia miał Nico Rosberg, który borykał się z problemami natury technicznej i nie ukończył wyścigu. Taki obrót spraw spowodował, że przewaga punktowa Lewisa znacznie wzrosła.

n

Mika Hakkinen uspokaja jednak twierdząc, że na chwilę obecną losy mistrza świata nie są jeszcze rozstrzygnięte, a szala zwycięstwa może się jeszcze przechylić.

n

– Przed nami jeszcze wiele wyścigów i wszystko może się zdarzyć. Walka nie jest jeszcze roztrzygnięta. Lewis na Monzy posiadał nową specyfikację silnika, co spowodowało, że jego wyścig był naprawdę dobry. Problemy techniczne Nico Rosberga są wszystkim znane. Zespół zaryzykował, co oznaczało użycie starej jednostki napędowej podczas Grand Prix.

n

Dwukrotny mistrz świata wypowiedział się także w kwestii kontrowersyjnego ciśnienia w oponach u zawodników Srebrnych Strzał.

n

– Z własnego doświadczenia w Formule 1 wiem, że czasami też podejmowaliśmy radykalne decyzje dotyczące ciśnienia w oponach. Zespół chciał zwiększyć wydajność co pociągało za sobą pewne ryzyko. Działo się tak nawet jeśli producent ogumienia stanowczo był temu przeciwny. Bezpieczeństwo powinno być stawiane jednak zawsze ponad wszystko — zapewnił Fin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *