Hamilton na liście stu najbardziej wpływowych ludzi

Autor: | 22 kwietnia 2016

Lewis Hamilton znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Tegoroczny ranking przeprowadził magazyn Time.

Aktualny mistrz świata Formuły 1 znalazł się obok innych wielkich nazwisk gwiazd sportu takich jak: Usain Bolt, Jordan Spieth czy Ronda Rousey. Lista opiewa w ludzi, którzy dokonali przełomu w różnym znaczeniu tego słowa m.in. złamali zasady, pobili rekordy, przerwali milczenie czy złamali granice. Mario Andretti, który w 2004 roku także znalazł się na liście pogratulował kierowcy Mercedesa.

– Można powiedzieć, że od samego początku swojej kariery w Formule 1, Lewis Hamilton był wyjątkową postacią – powiedział były kierowca wyścigowy. – Dziś jest na szczycie F1. Gdyby jutro zakończył karierę, to i tak wciąż będzie wśród najlepszych mistrzów, którzy kiedykolwiek żyli.

– On emanuje pewnością siebie, ale przy tym jest spokojny. Bardzo chciałbym ścigać się z nim. To byłoby wielkie wyzwanie. Fascynujące jest jego życie poza sportem. Spędził mnóstwo czasu na poznawaniu różnych kultur, a jego postać pomogła w tym, aby Formuła 1 zyskała większy rozgłos – dodał.

– Ścigałem się na sześciu kontynentach i jedynie co mogę zrobić, to opisać mnóstwo lotnisk. Natomiast Lewis jednego dnia jest na pokazie mody w Chinach, a drugiego przytula tygrysy w Meksyku.

A jak na wieść o umieszczeniu jego nazwiska na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie zareagował sam zainteresowany? Hamilton napisał na swoim profilu na Instagramie, że jest ‘’naprawdę zaszczycony’’, że umieszczono go na liście.