Fot. Red Bull Racing


Helmut Marko chciał, aby kierowcy Red Bulla zarazili się koronawirusem

Autor: | 30 marca 2020

Helmut Marko wyszedł z propozycją zorganizowania obozu dla kierowców związanych z Red Bullem, podczas którego zawodnicy mieliby zarazić się koronawirusem. Szaleńczy pomysł nie został dobrze przyjęty przez zarząd austriackiego koncernu.

Helmut Marko jest doradcą Red Bulla i prowadzi program juniorski austriackiej stajni. Austriak słynie z szalonych pomysłów i buńczucznych wypowiedzi, które zazwyczaj są krytykowane i wyśmiewane. Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu Formuły 1 skrytykował media za wyolbrzymianie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Podczas gdy zespoły Formuły 1 mające siedziby w Wielkiej Brytanii zaczynają produkcję respiratorów w celu pomocy lokalnym szpitalom i na całym świecie panują surowe restrykcje związane z chorobą zakaźną COVID-19, Marko zaproponował szaleńczy pomysł. Reprezentanci Red Bulla w Formule 1 i seriach juniorskich mieliby udać się na obóz i zarazić się koronawirusem, aby ich organizmy zyskały odporność przed startem sezonu.

– Mamy czterech kierowców w Formule 1 i ośmiu lub dziesięciu juniorów. Pomysł polegał na tym, aby zorganizować obóz, w którym moglibyśmy przełamać ten umysłowo i fizycznie ciężki czas. Byłby to idealny moment na infekcję – powiedział w rozmowie z radiem ORF.

– Są to silni i młodzi mężczyźni o naprawdę dobrym zdrowiu. W ten sposób byliby przygotowani na rozpoczęcie sezonu – dodał.

Pomysł Helmuta Marko nie został dobrze przyjęty przez zarząd austriackiego koncernu. – Powiedzmy, że pomysł nie został najlepiej przyjęty – przyznał.

Marko w dalszej części rozmowy przyznał, że kilka tygodni temu miał objawy podobne jak w przypadku osób zarażonych koronawirusem. Austriak nie przebadał się pod tym kątem, ale jest niemal pewny, że była to choroba zakaźna COVID-19. Teraz czuje się dobrze i przyznaje, że nawet starsze osoby mogą zwalczyć panującego wirusa, dlatego młodzi zawodnicy Red Bulla nie mieliby z tym problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *