Hill o Hamiltonie: Współczuję mu

Autor: | 17 listopada 2014

Damon Hill wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Lewisa Hamiltona.

n

Mając 17-punktową przewagę nad Nico Rosbergiem przed ostatnim wyścigiem sezonu powoduje, że dojeżdżając na drugim miejscu, Brytyjczyk zdobędzie mistrzowski tytuł. Trzymając dystans nad niemieckim zawodnikiem, jednocześnie dla Hamiltona oznacza to większą presję.

n

– Nie obchodzi mnie kim jesteś i jak myślisz, ale w tym sezonie mistrzostwa są bardzo trudne – powiedział mistrz świata Formuły 1 z 1996 roku.

n

– Myślę, że to jest znaczni trudniejsze dla osoby, która w tej chwili prowadzi w klasyfikacji. Myślę, że ten, który jest drugi, częściowo pogodził się z wicemistrzostwem. Natomiast lider wie, że wszystko stracić. Jak na przykład grając w golfa. Trafiasz do każdego dołka, ale im mniej Ci ich zostało, tym bardziej zaczynasz myśleć nad tym co robisz – dodaje.

n

– Jeśli masz taką przewagę, że możesz odpocząć – to wspaniale.

n

Zapytany o to, w jaki sposób do wyścigu podejdą zawodnicy Mercedesa, Hill odpowiedział:

n

– Zresetują wszystkie swoje dotychczasowe zadania. Ich zadaniem będzie, aby zostać mistrzem świata.

n

– Jeżeli u któregoś Zn ich zdarzy się problem techniczny – trudno. Nie możesz nic z tym zrobić, to się zdarza. To byłoby tragiczne gdyby Lewis nie zdobył mistrzostwa. Myślę, że właściwym podejściem jest po prostu obserwować, jak przebiega wyścig i co zrobić, aby zostać mistrzem świata. Lewis nie musi wygrać Grand Prix, więc jest w ciekawym położeniu – zakończył 54-latek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *