Hill: Rosberg będzie silniejszy

Autor: | 5 lutego 2016

Mistrz świata z 1996 roku uważa, że Nico Rosberg w nadchodzącym sezonie będzie dużo silniejszym zawodnikiem niż był dotychczas.

Kierowca Mercedesa w dwóch ostatnich latach zdobywał wicemistrzostwo świata. W obu przypadkach przegrywał ze swoim zespołowym partnerem – Lewisem Hamiltonem. Te porażki mogą wzmocnić Niemca i spowodują, że będzie silniejszym rywalem dla Brytyjczyka w nadchodzącym sezonie.

Damon Hill w sezonach 1994 i 1995 przegrywał walkę o tytuł z Michaelem Schumacherem, by w kolejnym wygrać mistrzostwo świata. Uważa, że Rosberg posiada wszystko, by dokonać tego samego, co on.

– Myślę, że on może być trochę groźniejszy […] Może być bardziej zdeterminowany w tym roku i trudniejszy do pokonania – powiedział Damon Hill dla Sky Sports, gdy dyskutował o nadchodzącym sezonie.

Hill jest jedynym synem Mistrza Świata Formuły 1, który zdobył tytuł. Brytyjczyk wierzy w to, że syn Keke Rosberga (Mistrza z sezonu 1982) ma szansę powtórzyć jego wyczyn.

– On może iść do przodu i zostać innym synem Mistrza Świata, który został Mistrzem Świata – dodał zdobywca tytułu z 1996 roku.