Hill: Williams powinien zmienić silnik

Autor: | 18 stycznia 2016

Damon Hill wyznał, że jeśli Williams chce walczyć o zwycięstwa musi przejść na silnik Hondy.

Ekipa z Grove, która górowała w mistrzostwach Formuły 1 w latach 90. Pogrążyła się w kryzysie, którego zwieńczeniem było dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów w 2013 roku. Od sezonu 2014 brytyjska stajnia zaczęła korzystać z jednostek Mercedesa, co od razu przeniosło ich do czołówki.

Choć to była dobra decyzja, Damon Hill obawia się, że mimo dobrych wyników, Williams nie da rady walczyć o mistrzostwo póki jest klientem Mercedesa. Mistrz świata z 1996 roku uważa, że drużyna Franka Williamsa powinna przejść na agregaty Hondy.

– W zeszłym roku zaproponowałem to Claire Williams – powiedział Brytyjczyk. – Ich problemem jest to, że mają ten sam silnik, co Mercedes i już zawsze będzie istnieć bariera, która nie pozwoli im sięgnąć po mistrzostwo.

– Moim zdaniem jak zespół chce zdobyć mistrzowski tytuł musi skorzystać z innej jednostki napędowej. Myślę, że tą jednostką jest Honda. Chciałbym zobaczyć Williamsa z silnikiem Hondy. To tylko kwestia czasu aż japońska firma zacznie uzyskiwać wyniki.