Fot: www.mclaren.com


Hiszpańskie i włoskie media: Sainz ma być ogłoszony kierowcą Ferrari w ciągu 48 godzin

Autor: | 12 maja 2020

Sytuacja w Formule 1 rozwija się niezwykle szybko. Dziś rano okazało się, że z końcem tego sezonu skończy się przygoda Sebastiana Vettela z Ferrari. Teraz dowiadujemy się, że angaż nowego kierowcy do ekipy z Maranello może być ogłoszony bardzo rychło. 

Carlos Sainz od początku łączony jest z przenosinami do Ferrari. Hiszpan zaliczył bardzo dobry ubiegły sezon z McLarenem i to stawia go na Pole Position w rywalizacji do fotela w czerwonym bolidzie. Włoski motorsport.com i hiszpański AS są przekonane, że 25-latek w ciągu 48 godzin będzie ogłoszony nowym kierowcą Ferrari. Media twierdzą, że do dogadania zostały tylko szczegóły, a strony ogólnie się dogadały.

Wcześniej informowano, że drugim bardzo poważnym kandydatem jest Daniel Ricciardo, ale Sainz jest rozwiązaniem bardziej racjonalnym dla Włochów. Jego kontrakt ma wynosić tyle, ile Leclerca, a więc będzie opiewał na 12 milionów dolarów. Z kolei Ricciardo byłby droższy. Kolejnym argumentem jest fakt, że Carlos ma być mniej konfliktowy i roszczeniowy. Bowiem Ferrari poszukuje kierowcy numer dwa, który będzie wsparciem dla Leclerca.

Wydaje się, że ekipa z Maranello chce mieć spokój w zespole. Ostatnie tygodnie sezonu 2019 obfitowały w napięcia między Leclerkiem, a Vettelem, co bardzo nie podobało się władzom. Kilka lat wcześniej mieliśmy podobne tarcia w wykonaniu Fernando Alonso i Felipe Massy. Wygląda na to, że Włosi dokonali wyboru i zdaniem wspomnianych mediów należy spodziewać się finalizacji i komunikatu w przeciągu dwóch najbliższych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *