Fot. Red Bull Content Pool


Honda deklaruje pozostanie w F1 co najmniej do końca 2021 roku

Autor: | 28 listopada 2019

Honda zadeklarowała pozostanie w Formule 1 co najmniej do końca sezonu 2021. To doskonała wiadomość dla sportu i Red Bulla.

W tym roku Honda poczyniła olbrzymie postępy, a ich progres doceniają wszyscy na padoku. Koncern z Tokio stale się poprawia, a według wielu moc ich silnika jest lepsza od tej, jaką dysponuje Mercedes.

Japoński producent czekał na ogłoszenie przepisów Formuły 1 na sezon 2021. Firma miała je przeanalizować i zadecydować, jaka przyszłość czeka Hondę w F1.

Wreszcie Japończycy potwierdzili, że będą dostarczać silniki zespołom Red Bulla co najmniej do końca 2021 roku. Kluczowym aspektem w podjęciu decyzji były wydatki, które koncern zamierza obciąć. Po sezonie 2021, podczas którego w świat wejdzie nowy regulamin, Honda zadecyduje, czy dalszy angaż firmy w Formule 1 ma sens.

Helmut Marko, pełniący rolę doradcy Red Bulla, potocznie zwany szarą eminencją stajni z Milton Keynes, może odetchnąć z ulgą. Postępy Hondy są godne podziwu, a szefostwo Czerwonych Byków jest pod wrażeniem mocy silników koncernu z Tokio. Świadczą o tym wyniki Japończyków w tym sezonie – trzy wygrane wyścigi i dwa Pole Position zdobyte na Węgrzech i w Brazylii przez Maxa Verstappena.

Deklaracja Hondy o pozostaniu w F1 co najmniej do końca roku 2021 jest dobrą informacją zarówno dla kierownictwa Red Bulla i Scuderii Toro Rosso, jak i królowej motorsportu. Jeżeli jednak wydatki w sporcie po sezonie 2021 będą przekraczać założenia koncernu, a wyniki zespołów korzystających z ich napędów będą niezadowalające, Honda rozważy ponowne odejście z Formuły 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *