Honda „zadowolona w 50%” z rozwoju silnika w sezonie 2016

Autor: | 14 października 2016

Yusuke Hasegawa nie jest do końca zadowolony z rozwoju silników Hondy w sezonie 2016. W Malezji japoński producent wprowadził ostatnie poprawki do swojej jednostki napędowej.

GP Malezji było bardzo udane dla McLarena. Stajnia z Woking zdobyła podwójne punkty. W osiągnięciu dobrego rezultatu nie przeszkodziły nawet kary, nałożone na Fernando Alonso. Usprawnienia, przez które Hiszpan musiał startować na Sepang z końca stawki, były ostatnimi, jakie przygotowała na ten sezon Honda. Po rozczarowującej, domowej rundzie w minioną niedzielę, szef japońskiego dostawcy nie był jednak zadowolony. W swojej wypowiedzi podsumował rozwój jednostki napędowej Hondy w sezonie 2016.

– Tak, zakończyliśmy rozwój silnika na 2016 rok. Oczywiście, będziemy dostrajać jednostki na poszczególne tory. Jestem zadowolony w 50%. Jest tak dlatego, że mimo zrobienia ogromnych postępów, nadal nie jesteśmy na poziomie najlepszych teamów. To, co osiągnęliśmy w tym roku, z pewnością nam pomoże w przyszłym. W tej chwili jesteśmy już w pełni skupieni na sezonie 2017 – mówił Hasegawa.

Japończyk z optymizmem patrzy na następny wyścig, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Liczy, że McLaren sprawdzi się lepiej w Teksasie.

– Wydaje mi się, że Austin powinno być lepsze dla naszych aut, niż Suzuka. Jednak teraz jest ciężko przewidzieć cokolwiek – zakończył szef Hondy.