Horner: F1 jest w krytycznej fazie

Autor: | 1 lipca 2015

fia, f1, flag, flagaW dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Grupy Strategicznej w Beggin Hill. Wcześniej jednak, głos w sprawie całego posiedzenia jak i stanu obecnej królowej sportów motorowych zabrał Christian Horner. Szef Red Bulla uważa, że F1 jest w krytycznej fazie.

n

Jean Todt nie tak dawno zbagatelizował problemy bieżącej Formuły 1 mówiąc, że to ”tylko ból głowy” a nie ”rak”. Grupa Strategiczna, FIA oraz Bernie Ecclestone spotkali się w środowe popołudnie w celu omówienia przyszłości sportu i zaproponowania zmian regulacji przed następnym spotkaniem Światowej Rady Sportów Motorowych.

n

Przed naradą jednak głos w sprawie zabrał Christian Horner, który odniósł się do wspomnianych wcześniej słów Jeana Todta.

n

– Myślę, że F1 jest w krytycznym stadium. Moim zdaniem jest ona nadal fantastycznym produktem, który  ma ogromną rzeszę fanów i sama w sobie jest atrakcyjna. Sądzę jednak, że w tym momencie nie jesteśmy w stanie wprowadzić wielkiego show. Samochody są załatwe w prowadzeniu, lecz nie są zbyt spektakularne.

n

– Uważam, że powinniśmy pomyśleć nad tym, jak można przesunąć się do przodu. Czym chcielibyśmy, żeby była Formuła 1? Czy to jest czysto techniczne zagadnienie, czy rozrywka? Sądzę, że powinniśmy powiązać te dwa elementy.

n

Na ostatnim posiedzeniu Grupy Strategicznej zaproponowano powrót do tankowania, jednak pomysł ten został szybko odrzucony przez zespoły. Horner uważa, że spotkanie ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności grupy.

n

– Musimy jutro wykonać postęp. To ważne spotkanie pod względem wiarygodności grupy. Jej celem jest dyskusja na temat strategicznego kierunku sportu. Tutaj nie chodzi o pisanie przepisów i rozporządzeń. Powinniśmy się zgodzić jaką drogą powinien iść ten sport i że należy wrócić do podstaw – po to jest ta grupa i musimy się upewnić, czy wszyscy jesteśmy po tej samej stronie — wyznał Brytyjczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *