Fot. Red Bull Content Pool


Horner: Verstappen mógłby wybudować team wokół siebie

Autor: | 15 października 2017

Christian Horner uważa, że Max Verstappen powinien zwrócić uwagę na korzyści płynące z pozostania w Red Bull Racing na dłużej i ułożenia zespołu pod siebie. 

Młody Holender uznawany jest za wielki talent i potencjalnego, przyszłego mistrza świata. Nic dziwnego więc, że już był łączony z Mercedesem i Ferrari. Christian Horner bardzo wychwala swojego podopiecznego i jest zdania, że lepszym wyborem dla niego byłoby niezmienianie ekipy. Miałoby to się wiązać z pewnymi korzyściami.

– Myślę, że on umie dostrzec siłę i głębię teamu, czuje się w nim komfortowo. Jest najmłodszym zwycięzcą wyścigu, najmłodszym podwójnym zwycięzcą, najmłodszym kierowcą, który zdobył punkty. Lewis jest raczej dogadany z Mercedesem, a Sebastian niedawno podpisał trzyletni kontrakt z Ferrari. I oczywiste jest, że Max mógłby wybudować team wokół siebie. Do nas jednak należy to, by przygotować mu konkurencyjne auto – powiedział Horner.

Szef Red Bulla podkreślił też dobrą postawę młodego kierowcy w obliczu problemów, z którymi zmierzył się w tym sezonie. Nie ukończył siedmiu z szesnastu wyścigów, często tracąc szanse na naprawdę duże punkty. Brytyjczyk został także zapytany o to, czy Verstappen chciałby jeździć w jednym zespole z Hamiltonem lub Vettelem. Stwierdził, że tylko Holender byłby w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

– Było wiele wyścigów, gdzie Max miał szanse osiągnąć świetne wyniki. Miał cztery usterki, wszystkie związane z silnikiem. Jeśliby liczyć utracone punkty, mógłby być przy trzeciej lokacie w klasyfikacji kierowców. Należy mu się uznanie, bo w takim wieku nie dał się ponieść frustracji i pracował wytrwale. Zawsze mówię, że jeśli coś wróci do niego, to w wielkim stylu. I tak było w Malezji, gdzie pojechał świetnie i nie miał problemów – tłumaczył 43-latek.

– On rozwija się pod każdym względem. Przez każdy weekend wyścigowy staje się lepszy i uczy się. Nie ma skrótu, by zdobyć doświadczenie. Kończy właśnie swój trzeci sezon i spisuje się fenomenalnie. Ekscytujące jest to, co może mieć dla niego przyszłość – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *