Hulkenberg pod wielkim wrażeniem po testach w symulatorze

Autor: | 31 stycznia 2017

Niemiecki kierowca nie ukrywa podziwu co do możliwości bolidów o specyfikacji 2017 i zapowiada, że będą one niezwykle szybkie.
Nico Hulkenberg przeniósł się w tym roku z zespołu Force India do Renault, gdzie miał już okazję wypróbować nowy samochód w symulatorze. Jego wrażenia z jazdy po wirtualnym torze Catalunya mówią same za siebie.

  • Te bolidy będą zabójczo szybkie! Można to poczuć. Zakręty numer 3 i 9 [toru w Barcelonie] będą pokonywane z gazem w podłodze. Wcześniej tylko w Mercedesie i Red Bullu było to możliwe.

Oprócz niebywałych osiągów, wiele mówi się też o tym, że w sezonie 2017 trudniejsze będzie wyprzedzanie. Jakie zdanie ma kierowca Renault?

  • System DRS zdaje się być efektywniejszy, niż w 2016, ale te bolidy są tak szerokie, że wyprzedzanie w Monte Carlo będzie niemożliwe. Po prostu będziemy jechać na środku drogi i to wszystko.

Hulkenberg zaznacza również, że „potworne” możliwości nowych samochodów sprawdzą formę fizyczną zawodników Formuły 1.

  • Będziemy musieli dawać z siebie 20-30% więcej. Sam zacząłem więcej ćwiczyć, dwie godziny rano, dwie godziny popołudniu oraz dodatkowy trening szyi. Mogę wszystkim obiecać, że dla nas, kierowców, jazda ponownie stanie się bardzo trudna.