Indie złożyły wniosek o ekstradycję Vijaya Mallyi

Autor: | 10 lutego 2017

W piątek Indie wystosowały stosowny wniosek o ekstradycję Vijay Mallyi. Szef zespołu Force India ma powrócić do swojego kraju, by przed tutejszymi sądami odpowiedzieć za oszustwa finansowe i unikanie spłaty pożyczki.

61-latek zadłużył się na łączną sumę 1,4 miliarda dolarów, by przede wszystkim ratować założone przez niego linie lotnicze Kingfisher Airlines. Firma ta jednak nie wypracowała zysku i ostatecznie w 2013 roku zbankrutowała. Mallya, chcąc uniknąć odpowiedzialności przed bankami, w marcu ubiegłego roku wyjechał na stałe do Wielkiej Brytanii. Biznesmen utrzymuje jednak, że jest niewinny.

Paszport szefa Force India został unieważniony, przez co 61-latek nie był obecny na 20 z 21 rund minionego sezonu. Mallya pojawił się tylko na torze Silverstone, czyli podczas domowej rundy zespołu. Teraz jednak do Centralnego Biura Śledczego wpłynęły oskarżenia ze strony dziewięciu byłych dyrektorów Kingfisher Airlines, w związku z czym Indie wystosowały wniosek o ekstradycję szefa Force India, by spłacił swój dług.

– Złożyliśmy dzisiaj wniosek o ekstradycję Pana Vijaya Vittala Mallyi, w związku z doniesieniami Centralnego Biura Śledczego do Brytyjskiej Wysokiej Komisji w Nowym Delhi – mówi rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indii, Vikas Swarup.