Jacques Villeneuve: Stroll ma pieniądze, ale nie oznacza, że nie ma talentu

Autor: | 29 stycznia 2017

Jacques Villeneuve wyjaśnił, że chociaż Lance Stroll pochodzi z bogatej rodziny, to nie oznacza, że w debiutanckim sezonie może nie wykazać się swoimi umiejętnościami.

Po ogłoszeniu przez Williamsa zatrudnienie 18-latka, reakcja wielu kibiców jasno dawał do zrozumienia, że nastolatek dostał miejsce w ekipie z Grove dzięki pieniądzom. Zdaniem byłego kierowcy F1 jego rodak może pokazać, że zasługuje na angaż w stawce, ale musi to pokazać umiejętnościami.

– Na pewno będzie musiał wykazać się jeszcze bardziej – mówił Kanadyjczyk. – Ludzie mają takie ogólne nastawienie, że jeśli masz pieniądze, to nie musisz mieć talentu, co nie jest prawdą. Obie rzeczy nie są ze sobą powiązane, bo pieniądze dają pewną możliwość, ale to zależy czy na nich się kończy.

– Oczywiście dzięki pieniądzom można dostać najlepsze możliwości. Lance jest bardzo szybki i utalentowany. W ubiegłym roku spotkałem go kilka razy na torze wyścigowym i byłem pod wrażeniem jego postawy. Jestem pozytywnie nastawiony na jego możliwości.

Lance Stroll będzie zespołowym partnerem Felipe Massy w Williamsie. Brazylijczyk powrócił ze sportowej emerytury, aby zastąpić Valtteriego Bottasa, który dołączył do Mercedesa.