„Jak nowa kartka w mojej książce” – Romain Grosjean wspomina lata w Enstone

Autor: | 3 października 2015

Romain Grosjean Lotus 2015 2Romain Grosjean opowiedział o swoich latach spędzonych w Enstone. Kierowca wyznał, że posiada wiele dobrych wspomnień, które mimo odejścia z zespołu, pozostaną z nim na zawsze.

n

Kontrakty i fotele kierowcy w Renault i Lotusie. Dziesięć razy na podium, w tym osiem trzecich miejsc i dwie drugie pozycje. Blisko 80 wyścigów i jak sam przyznał – książka pełna wspomnień. Romain Grosjean na pewno nie zapomni o latach w brytyjskich ekipach. Teraz czas na nową drogę, choć historia jeszcze się nie zakończyła.

n

,,Część mojego serca na zawsze pozostanie z Enstone, gdzie dorastałem i zdobywałem doświadczenie na przestrzeni tak wielu lat. Pamiętam jak stawiłem się we wrześniu 2005 roku w głównej bramie. Nie mówiłem po angielsku i byłem bardzo nieśmiały. Część osób, które spotkałem tamtego dnia są tutaj do dziś. 

n

Przewracam się jak nowa kartka w mojej książce, ale to nie znaczy, że jest to koniec tej powieści… Więc dlaczego by nie wrócić do Enstone na jeden dzień, aby zostać mistrzem świata wraz z zespołem! Opuszczenie ekipy wraz z końcem sezonu nie będzie łatwe… Obiecałem każdemu kilka piw w grudniu, kiedy przyjdę do fabryki się pożegnać. Do tego czasu mam jeszcze pięć wyścigów w tym roku i jestem zdeterminowany, aby zakończyć mój czas w jak najwyższej formie.

n

To prawda, udaję się do nowego zespołu z zupełnie nowym wyzwaniem na rok 2016, ale odejście ze stajni będzie dla mnie bardzo emocjonalne, ponieważ byłem ich częścią przez bardzo długi czas. Pracowałem z nimi przez 10 lat. Stanęliśmy razem dziesięć razy na podium i wzięliśmy udział w blisko 80 wyścigach… Muszę powiedzieć, że ludzie w Enstone są najsilniejszą grupą z którą brnąłem do przodu bez względu na okoliczności. Musiałem długo nad tym pomyśleć, by wykonać kolejny krok w mojej karierze.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *