Jenson Button: Mercedes może być jeszcze silniejszy

Autor: | 21 stycznia 2017

Brytyjczyk uważa, że Mercedes wciąż jest faworytem mistrzostw świata, a zmiany w regulacjach technicznych mogą tylko pomóc niemieckiej ekipie.

Sezon 2017 będzie czwartym, w którym bolidy Formuły 1 używać będą silników hybrydowych, ale po raz pierwszy w erze V6 dojdzie do poważnej ewolucji wyglądu samochodów. Choć wielu kibiców upatruje w tym szans na zmiany w hierarchii konstruktorów, Jenson Button studzi apetyty i stwierdza, że nowy regulamin techniczny może nie przeszkodzić, a pomóc Mercedesowi.

– Złapanie Mercedesa dla każdego jest wyzwaniem, naprawdę wielkim. Byli bardzo silni w ostatnich trzech latach i nikt nie mógł tego przewidzieć po radykalnej zmianie regulaminu.

– Prawda jest taka, że nowe przepisy spowodują znacznie większy opór powietrza, a to oznacza, że potrzeba będzie ogromnej ilości mocy, a silniki Mercedesa ją posiadają. Jeżeli ktokolwiek będzie w stanie z nimi rywalizować, to będzie oznaczało, że wykonali niesamowitą pracę w trakcie zimy.

Jenson Button liczy jednak na to, że wyścigi Formuły 1 w 2017 roku będą bardziej emocjonujące.

– Wszyscy pragną ciekawego sezonu. To ważne dla całej Formuły 1, aby więcej zespołów odgrywało istotną rolę w czołówce. Potrzebujemy tego po tych trzech latach. Nowe regulacje są dobre dla sportu i widowiska, dają Formule 1 coś, czego jej brakowało. Wszyscy liczymy na to, że to początek czegoś wspaniałego.