Jenson Button: Nowe przepisy nie ograniczą Mercedesa

Autor: | 23 stycznia 2017

Jenson Button wierzy, że pomimo zmian w regulaminie, Mercedes wciąż może wygrywać.

Od momentu wprowadzenia nowych jednostek napędowych V6 turbo niemiecki zespół zdominował rywalizację na torach Formuły 1. Od tamtego czasu ekipa z Brackley odniosła łącznie 51 zwycięstw i trzy razy zdobywała podwójną koronę.

Teraz kiedy królową sportów motorowych czekają kolejne większe zmiany, rywale liczą, że nadrobią straty do Mercedesa. Zdaniem 37-latka moc agregatów Srebrnych Strzał uniemożliwi to reszcie stawki.

– To czy komuś uda się złapać Mercedesa pozostaje wielką niewiadomą – powiedział Brytyjczyk. – Przez ostatnie trzy lata byli bardzo silni, ale też nikt nie wie czy poradzą sobie z nowymi przepisami.

– Przy okazji zmian w regulaminie trzeba będzie wycisnąć jeszcze więcej z silników. Wydaje się, że w tej kwestii najwięcej do powiedzenia będzie miał Mercedes. To będzie dla nich nowe wyzwanie. Swoją formą pokażą czy wykonali dobrą pracę tej zimy – dodał.

– Wszyscy chcemy, aby nadchodzący sezon był pozytywny. To będzie ważne dla F1, aby wiele zespołów walczyło ze sobą w czołówce. Potrzeba takiej odmiany po trzech latach.