Jenson Button: Po obu stronach garażu udało nam się uzyskać niezłe punkty

Autor: | 24 października 2016

Niedzielny wyścig na torze w Austin, Jenson Button zakończył na dziewiątej pozycji. W tym sezonie był to siódmy raz, kiedy Brytyjczyk zdobył punkty dla swojego zespołu.

Po nieudanych kwalifikacjach dzień wcześniej, 36-latek musiał dać z siebie maksimum, by awansować z dziewiętnastego pola do pierwszej dziesiątki. Po świetnym starcie kierowca McLarena przebił się na jedenaste miejsce, aby ostatecznie przejechać metę jako dziewiąty.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że po frustrujących kwalifikacjach udało mi się zdobyć punkty – oznajmił mistrz świata z 2009 roku. – Początek był jak szalony bałagan, strasznie dużo się działo. Startując z tak odległej pozycji jak dziewiętnasta, wyścig jest trochę trudniejszy. Miałem jednak dobre kilka pierwszych okrążeń, z których naprawdę się cieszyłem – dodał 36-latek.

Button podkreślił, że druga część rywalizacji nie była już tak ciekawa i  porywająca jak pierwsze kółka.

– W drugiej połowie wyścigu nie było tak ekscytująco. Starałem się jedynie oszczędzać opony do końca wyścigu, by spróbować dogonić Checo, jednak jak na końcu się okazało byłem chyba około trzy sekundy za nim Wróciłem do domu z dziewiątą pozycją. Bardzo cieszy fakt, że po obu stronach garażu udało nam się uzyskać niezłe punkty.