Fot. McLaren / Facebook


Jenson Button powraca do ścigania w sezonie 2018

Autor: | 7 października 2017

Mistrz świata z sezonu 2009 ujawnił, że w przyszłym roku powróci do rywalizacji w pełnym cyklu mistrzostw w jednej z popularnych serii wyścigowych – Brytyjczyk nie ma jednak na swoim celowniku powrotu do startów w Formule 1 ani debiutu w uwielbianej za oceanem serii IndyCar.

Jenson Button opuścił królową motorsportu wraz z końcem sezonu 2016. Gdy wydawało się już, że ubiegłoroczna GP Abu Zabi na zawsze pozostanie jego ostatnim wyścigiem w Formule 1, Button niespodziewanie wystartował w majowym wyścigu o GP Monako, zastępując biorącego udział w Indianapolis 500 Fernando Alonso. Zapytany dzisiaj, czy na nowym etapie jego życia brakuje mu nieco Formuły 1, brytyjski kierowca stanowczo zaprzeczył.

– Czy tęsknię za F1? Nie – odpowiedział były kierowca McLarena. – Czuję, jakbym trochę odkochał się w motorporcie i wydaje mi się, że mogłem opuścić Formułę 1 rok wcześniej.

Rozbra Brytyjczyka z najwyższą kategorią sportu samochodowego nie oznaczał jednak zaprzestania startów w pojedynczych wyścigach niższej rangi w tym sezonie. Niedawno wziął on udział w długodystansowym wyścigu Suzuka 1000 km, na torze goszczącym w ten weekend najszybszych kierowców świata. Jak sam przyznaje, start ten obudził w nim nieco żyłkę rywalizacji.

– Minęło trochę czasu od momentu, gdy po raz ostatni doświadczyłem tego uczucia i bez wątpienia przybliżyło mnie to do ponownych startów gdziekolwiek. W przyszłym roku zatem będę się ścigał, ale nie wiem jeszcze, czy bedą to starty w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Mam kilka opcji i chcę wziąć udział w całym sezonie, biorąc na poważnie całe postawione przede mną zadanie – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *