Jenson Button wskazał swoich największych rywali w F1

Autor: | 4 grudnia 2016

Jenson Button stwierdził, że jego największymi przeciwnikami byli Lewis Hamilton i Fernando Alonso. 36-latek postanowił wypowiedzieć się także o kierowcach Red Bull Racing.

Brytyjczyk był partnerem zespołowym Hamiltona w latach 2010-2012, a Alonso w 2015-2016. Grand Prix Abu Zabi było jego ostatnim wyścigiem. Przez 17 lat Button mierzył się z wieloma kierowcami, ale najbardziej zapamiętał tę dwójkę zawodników.

– Zawsze starasz się patrzeć na swojego kolegę z zespołu. W kwalifikacjach był to prawdopodobnie Lewis. Jednak w wyścigu, to Fernando był najtrudniejszy do pokonania. Jeśli masz świetny wyścig, Fernando wciąż jest tuż za Tobą, a ty sam nie wiesz, jak on jeszcze to robi. Jeśli on ma świetny wyścig – jest przed Tobą. Tak jest zawsze, nie możesz się go pozbyć – powiedział Jenson Button.

Mistrz świata z 2009 roku został też poproszony o udzielenie wskazówek dla przyszłych gwiazd tego sportu. Upatrzył sobie obu kierowców Red Bulla.

– Ricky Bobby – Daniel Ricciardo. Max Verstappen ma niesamowity talent, jestem pewien, że pewnego dnia będzie walczył o mistrzostwo świata. Jednak kocham ten sposób świętowania Daniela Ricciardo – wprowadził nową grę w tym roku  – dodał.

– To on jest starszym zawodnikiem, bardziej doświadczonym kierowcą, nie pęka pod presją, a ja bardzo go lubię. To naprawdę dobry człowiek – podsumował.