Johnny Herbert: Zrobiłbym tak samo jak Rosberg

Autor: | 18 lutego 2017

Johnny Herbert oznajmił, że najprawdopodobniej  postąpiłby dokładnie tak samo jak Nico Rosberg, który po zdobyciu tytułu mistrza świata zakończył karierę.

Mimo że sezon 2016 zakończył się już dawno temu, a wraz z nim zakończyła się przygoda byłego kierowcy Mercedesa to kwestia czy zrobił on dobrze czy źle wciąż nie cichnie w mediach. Tym razem głos zabrał był kierowca F1. Jego zdaniem odejście Niemca po zdobyciu tytułu nie jest czymś, co go w jakikolwiek sposób zdziwiło. Co więcej, stwierdził on, że zrobiłby dokładnie tak samo jak Rosberg.

– Nie byłem zbytnio zdziwiony czy zaskoczony jak wszyscy dookoła – powiedział 52-latek dla Badger GP. – Nie wiem czemu, bo przecież nigdy nic podobnego nie przytrafiło się mojej osobie, ale myślę, że mam ten sam typ charakteru, co Nico. Moim celem zawsze było zdobycie mistrzowskiego tytułu, więc w tej kwestii myśleliśmy bardzo podobnie – dodał.

Wiele osób wysławiało swoja opinię nt. tego, co było głównym powodem, dla którego Rosberg postanowił zakończyć swoją karierę i nie bronić swojego tytułu w następnym sezonie. Zdaniem Herberta wszystko sprowadza się do psychicznego wyczerpania.

– Największą rzeczą jaką wiedziałem w Abu Zabi, to całkowicie rozbitego zawodnika, psychicznie i fizycznie – tłumaczył Brytyjczyk. –  Czasami jesteśmy zbyt krytyczni, gdy nie widzimy emocji na twarzy osoby, która właśnie wygrała wyścig, ale to było genialne, by rzeczywiście zobaczyć drogę jaką przebył Nico.

Ponadto były kierowca Formuły 1 stwierdził, że przygoda z królową motosportu definitywnie zakończyła się dla mistrza świata.

– Nico chce mieć teraz trochę czasu dla rodziny, a następnie możliwe, że pójdzie w stronę Le Mans lub DTM. Co do F1 to myślę, iż z tym skończył i nie sądzę, by miał tu wrócić – zakończył.