Jordan: Ecclestone powinien ustąpić z urzędu

Autor: | 26 czerwca 2015

800px-EddieJordanEddie Jordan uważa, że Ecclestone powinien zrezygnować z urzędu Szefa królowej sportów motorowych. Według eksperta BBC, 84-latka powinien zastąpić ktoś, kto wprowadzi do Formuły 1 radykalne zmiany.

n

Bernie jest odpowiedzialny za całokształt F1 od 1978 roku. Od tego czasu trochę lat już minęło, a przysłowiowa ”korona” nadal pozostaje na tej samej brytyjskiej głowie. Jordan jest świadomy zasług Ecclestone’a dla tego sportu, jednak wie, że nadszedł już czas na zmiany, które ostatnio wydają się być coraz bardziej konieczne.

n

– Myślę, że wykonał niezwykłą pracę, ale czas odgrywa swoją rolę i powinien odejść. Musimy go pozostawić w lepszym stanie dla następnego pokolenia. Powinien spytać siebie samego, kiedy powinien zrezygnować. Sądzę, że już teraz.

n

– Ten człowiek jest legendą. Wyciągnął ten sport z całkowitej nicości, ale w rezultacie sam nie jest nieśmiertelny. On może myśleć że jest, ale nie jest. Są chwile kiedy trzeba powiedzieć: „Słuchaj, zrobiłem wszystko co mogłem zrobić.”

n

Irlandczyk przyznał również, że jeśli faktycznie miałaby nastąpić zmiana zarządcy F1, to dowódctwo powininna przejąć osoba, która wprowadzi powiew świeżości, ale jednocześnie nie zapomni o filarach powyższego sportu.

n

– Potrzebujemy kogoś radykalnego, kto wstrząśnie tym wszystkim i wróci do podstaw — zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *