Nowa inicjatywa rodziny Schumachera

Autor: | 18 grudnia 2016

Rodzina Michaela Schumachera powołała do życia nową inicjatywę działającą non profit – Keep Fighting.

Niemiec jest zwycięzcą 91 Grand Prix i siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1. Po zakończeniu kariery sportowca pod koniec grudnia 2013 roku uległ jednak wypadkowi na stoku narciarskim. Po niespełna trzech latach od tego wydarzenia jego rodzina postanowiła stworzyć inicjatywę, która właśnie jest zainspirowaną postawą Schumachera, który wyznawał ideologie „nigdy się nie poddawaj” i „walcz dalej”.

– Chcielibyśmy zachęcić innych, aby się nigdy nie poddawali – mówi żona siedmiokrotnego mistrza świata, Corinna.

– To pierwszy krok w kierunku, który mamy nadzieję, że uczyni wiele dobrego w przyszłości – komentuje natomiast menedżerka Michaela Schumachera, Sabine Kehm. – Intencją inicjatywy Keep Fighting jest szerzenie przekonania, że poddawanie się nie wchodzi w grę, to wiadomość ważna nie tylko w wyścigach. W ten sposób mamy nadzieję obrócić to straszne wydarzenie, które dotknęło całą rodzinę Schumacherów w coś pozytywnego.

– Chcemy wysłać ten znak zachęty w czasie, kiedy ludzie są na to otwarci. Inicjatywa Keep Fighting dotyczy odwagi, nadziei i wiary w swoje przekonania. Chodzi o oddanie pozytywnej energii, którą rodzina Schumacherów otrzymała od tak wielu wspaniałych ludzi z całego świata – dodaje Niemka.

Menedżerka Schumachera nie podała z kolei żadnych nowych informacji dotyczących zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata, chcąc uszanować prywatność mistrza.

– Zdrowie Michaela nie jest sprawą publiczną, więc w dalszym ciągu nie będziemy wydawać komentarzy w tej sprawie. Również dlatego, że musimy chronić jego strefę prywatną. Z prawnego punktu widzenia i z perspektywy czasu każde oświadczenie dotyczące jego zdrowia zmniejszyłoby jego zakres sfery intymnej. Zdajemy sobie sprawę, że to może być trudne dla niektórych ludzi, ale robimy to z pełnym zaangażowaniem do wytycznych Michaela i mogę tylko podziękować wszystkim za wyrozumiałość.