Kolejni kierowcy F1 potwierdzają swój udział w RoC

Autor: | 10 listopada 2015

race of champions rocJolyon Palmer i Pascal Wehrlein to kolejni zawodnicy, którzy dołączą do stawki kierowców na zbliżającym się Race of Champions.

n

n

W dniach 20-21 listopada na byłym Stadionie Olimpijskim w Londynie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie, które podsumuje tegoroczny sezon. Mowa oczywiście o Race of Champions, na które to kolejne osoby zagwarantowały swój start.

n

Jolyon Palmer to zeszłoroczny mistrz świata GP2 i aktualny kierowca rezerwowy Lotusa. Od przyszłorocznego sezonu młody Brytyjczyk będzie pełnił funkcję etatowego zawodnika ekipy z Enstone.

n

– Niezmiernie się cieszę z powrotu na Race of Champions – rozpoczął Palmer. – W zeszłym roku to było wielkie wydarzenie, ale tym razem jako Brytyjczyk, jest ono dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowe. Ta impreza jest połączeniem zabawy i zdrowej konkurencji. Mam nadzieję, że fani będą się cieszyć razem z nami, na co oczywiście liczę – dodał.

n

Pascal Wehrlein jest natomiast tegorocznym mistrzem w serii DTM. Przez cały sezon pełnił on też funkcję kierowcy rezerwowego stajni Mercedes. Czy doświadczenie zdobyte w testach dla mistrzowskiego teamu oraz fenomenalnej jeździe w niemieckiej serii samochodów wyścigowych pozwoli mu osiągnąć jak najlepszy wynik?

n

– Nie mogę się doczekać powrotu na Race of Champions. Bardzo podobała mi się zeszłoroczna edycja na Barbadosie. Teraz, po moim fantastycznym sezonie w DTM będę się starał wygrać – powiedział Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *