Fot. PKN Orlen


Konferencja prasowa Alfy Romeo i Orlenu w Warszawie – wypowiedzi uczestników spotkania

Autor: | 25 lutego 2020

W poniedziałek w siedzibie PKN Orlen odbyła się konferencja prasowa, na której omawiano szczegóły partnerstwa polskiego koncernu naftowego z Alfą Romeo i cele zespołu na nadchodzący sezon.

Udział w spotkaniu w Warszawie wzięli podstawowi kierowcy Alfy Romeo – Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, szef zespołu Frederic Vasseur, rezerwowy kierowca Robert Kubica oraz prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek. Prowadzącym rozmowy był Mikołaj Sokół, a wśród obecnych można było zauważyć wielu dziennikarzy. Nie zabrakło również Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.

Robert Kubica przy okazji konferencji prasowej zespołu Alfa Romeo Racing Orlen wypowiedział się na temat tegorocznego sezonu. Polak będzie bowiem łączył program startów w wyścigach DTM, w barwach prywatnego zespołu BMW – Orlen Team ART, z pracą na padoku F1 i w fabryce w Hinwil.

– To będzie dla mnie szczególny sezon, bo będę występować w dwóch rolach. W obydwu serialach (F1 i DTM) będę ścigał się w naszych narodowych barwach i musimy zrobić wszystko, by polskie barwy były jak najlepiej reprezentowane na arenie międzynarodowej – powiedział Kubica.

Krakowianin odniósł się też do swojego zespołu, czyli Alfy Romeo. – To dla mnie powrót do domu. Hinwil było moim pierwszym pracodawcą w F1 w 2006 roku (zespół działał wówczas pod szyldem BMW Sauber). Zespół wyglądał inaczej i mam też inną rolę, ale sporo osób, które pracowały w Hinwil wtedy, nadal tu są, więc jest to powrót do domu. To miejsce jest mi szczególne i z którym mam związane dobre wspomnienia.

Kubica, pytany o swoje odczucia zza kierownicy biało-czerwonej Alfy Romeo C39 podczas przedsezonowych testów Formuły 1, odpowiedział: – Wygląda to trochę łatwiej niż w zeszłym roku. F1 zmienia się z wyścigu na wyścig i nie ma sensu porównywać bolidu z ubiegłego sezonu do tegorocznego auta. Nie będzie to łatwe zadanie zmniejszyć stratę i nawiązać walkę z czołówką. Musimy skupić się na swojej pracy i rozwoju naszego samochodu.

Frederic Vasseur zabrał głos w sprawie funkcji Roberta Kubicy w jego zespole. – Musimy awansować na czoło środka stawki i Robert pomoże nam w rozwoju samochodu. Myślę, że to bardzo ważna broń i atut dla zespołu. Nie możemy stać w miejscu. Zainwestowaliśmy w nowy symulator i nie jest to nasza jedyna inwestycja. Doświadczenie Roberta w rozwoju symulatorów będzie tu ważne. Poza tym, że będzie wykonywać pracę w fabryce, będzie też obecny na podczas wybranych Grand Prix, aby pomagać nam na miejscu.

Z kolei Daniel Obajtek zapowiedział kolejną edycję Verva Street Racing, w którą zaangażowany będzie zespół Alfa Romeo Racing Orlen. – Taką imprezę trzeba kontynuować. Niebawem ogłosimy lokalizację i z pewnością będziecie zadowoleni. Jestem pewien, że cały zespół Alfa Romeo Racing Orlen znajdzie czas w swoim kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *