Fot. Formula 1


Koronawirus w padoku Formuły 1?

Autor: | 11 marca 2020

Niestety, zagrożenie COVID – 19 dotarło także do Formuły 1. Okazuje się, że w padoku najbardziej elitarnego sportu świata szerzy się koronawirus, którego boi się cały świat.

Dziś rano dwóch pracowników Haasa i po jednym McLarena oraz Williamsa zgłosiło objawy typowe dla tego wirusa i zostali przebadani na torze. Wyniki ich próbek powinni być znane w przeciągu kilku godzin. Na razie te osoby są odizolowane i przebywają w hotelu.

Szef australijskiego rządu Scott Morrison zdecydował, że od dziś obywatele Włoch nie mogą podróżować bezpośrednio do tego kraju i muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Podobny zakaz dotyczy osób przyjeżdżających z Chin, Korei Południowej i Iranu. Na Antypodach obecnych jest już kilkuset Włochów, którzy pracują w Ferrari, Pirelli, Dallarze (obsługuje Haasa) i AlphaTauri.

Do Australii przyleciał Chase Carey, a więc szef Liberty Media. Mają odbyć się dyskusje czy rozegrać inauguracyjną rundę i w jakiej formie. Decyzje mają być podjęte w ciągu 48 godzin. Czekamy też na oficjalną informację, że GP Wietnamu zostanie przełożone. Pierwotnie miało być rozegrane w dniach 3-5 kwietnia, ale raczej nie będzie to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *