Kvyat lepszy od Ricciardo?

Autor: | 4 marca 2015

Były kierowca Red Bull Racing David Coulthard przyznał, że będzie bacznie obserwował w nadchodzącym sezonie postawę Daniela Ricciardo.

n

n

W ubiegłym roku Australijczyk trafił do seniorskiej ekipy Red Bulla tuż po tym, gdy swoje odejście ogłosił jego rodak Mark Webber. Nie musieliśmy długo czekać, aby przekonać się, że ma on niesamowity talent i jest bardzo szybkim kierowcą. Swój potencjał wykorzystał do maksimum. Udowodnił, że zasłużył na miejsce w teamie, tym bardziej, że jako jeden z nielicznych nawiązywał walkę z duetem Mercedesa.

n

Ricciardo został zapamiętany jako ten, który w sezonie 2014 pokonał swojego kolegę z zespołu Sebastiana Vettela. Eksperci twierdzą, że jego dobra dyspozycja przyczyniła się do podjęcia przez czterokrotnego mistrza świata decyzji o przejściu do Ferrari. Wraz z jego decyzją nadeszła wiadomość o zakontraktowaniu 20-letniego Daniila Kvyata, który awansował z juniorskiego Toro Rosso. Być może młody Rosjanin będzie chciał powtórzyć ubiegłoroczny wyczyn Daniela?

n

Swoje zdanie na temat oczekiwań wobec tegorocznych kierowców Red Bulla wypowiedział David Coulthard – To będzie bardzo interesująca walka. Jestem ciekaw czy Daniel udźwignie presję bycia liderem zespołu. Z pewnością będzie on chciał pokonać Daniiła Kvyata – stwierdził Szkot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *