Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Facebook


La Gazzetta dello Sport: Hamilton bliski przedłużenia kontraktu z Mercedesem

Autor: | 20 stycznia 2020

Zdaniem La Gazzetta dello Sport, Lewis Hamilton przedłuży umowę z Mercedesem o kolejne dwa lata. Doniesienia włoskiej prasy oznaczają, że temat transferu Brytyjczyka do Ferrari ucichł.

W ostatnich miesiącach nasiliły się spekulacje mówiące o transferze Lewisa Hamiltona do Ferrari. Plotki podsyciły deklaracje szefostwa Scuderii o spotkaniach Brytyjczyka z prezesem koncernu Fiat-Chrysler, Johnem Elkannem. Teraz, gdy La Gazzetta dello Sport informuje, że sześciokrotny mistrz świata jest bliski parafowania nowej umowy z Mercedesem, temat przejścia 35-latka do stajni z Maranello wydaje się być nieaktualny.

Kierowca ze Stevenage, związany z Mercedesem od 2013 roku, na mocy nowego kontraktu miałby pozostać w zespole z Brackley do końca 2022 roku. Jego wynagrodzenie ma wynosić 50 dolarów amerykańskich za sezon, czyli 45 milionów euro.

Obecna umowa Hamiltona z Mercedesem wygasa po sezonie 2020. Jeżeli doniesienia włoskiej prasy się sprawdzą, będzie to oznaczać, że niemiecki producent zamierza pozostać w Formule 1 na kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *