Lauda o porażce Rosberga

Autor: | 12 października 2015

nico-rosberg-mercedesNiki Lauda wyraził słowa współczucia dla Nico Rosberg, po tym jak jego udział w wyścigu o Grand Prix Rosji zakończył się w początkowej fazie rywalizacji. 

n

Rosberg podczas sobotniej czasówki był zdecydowanie szybszy od swojego kolegi z zespołu zdobywając pole position, a w trakcie niedzielnego wyścigu zdołał obronić swoje pierwsze pole. Jednak pojawienie się problemów z przepustnicą zmusiły go do wycofania z wyścigu.

n

– Jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ Nico był w czołówce i mógł wygrać ten wyścig, a nagle przytrafiło się coś takiego – powiedział Lauda dla F1i. – Musimy dowiedzieć się, co było przyczyną tej awarii. Wiem, że to pedał gazu stworzył problem. Na pewno upewnimu się, że ta sytuacja się nie powtórzy.

n

Austriak wyznał, że Hamilton wykonał doskonałą pracę, tym samym był pod wrażeniem zdobycia przez zespół drugiego tytułu mistrzowskiego.

n

– To jest to, co wszyscy starają się osiągnąć. Nie mogę narzekać, byliśmy lepsi niż w ubiegłym roku. Chcemy to samo osiągnąć w kolejnym sezonie, ale każde wyzwanie po takim sukcesie jest jeszcze trudniejsze, bo jeśli chcemy być lepsi to musimy ciężej pracować. Tak samo jest w każdym sporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *