Fot. Racing Point F1 Team


Lawrence Stroll bliski kupna Aston Martina

Autor: | 14 stycznia 2020

Lawrence Stroll jest bliski przejęcia większościowego pakietu udziałów Aston Martina.

O możliwej transakcji kupna większości pakietu udziałów brytyjskiego producenta samochodów przez Strolla mówi się od kilku tygodni. Według najnowszych doniesień magazynu Bloomberg, kanadyjski miliarder, którego majątek jest wyceniany na 2 miliony funtów, ma wspomóc Aston Martina wpłaceniem 200 milionów funtów. Ostatnio firma znajduje się w nie najlepszym położeniu, a jej notowania na giełdzie znacząco spadły.

Stroll jest właścicielem Racing Point. Niewykluczone, że po kupnie większościowego pakietu udziałów Aston Martina Kanadyjczyk będzie chciał zmienić nazwę swojego zespołu, a także zagospodarować miejsca na logotypy brytyjskiego producenta super samochodów.

Przedstawiciele Aston Martina przyznali, że prowadzą rozmowy z kilkoma inwestorami, z którymi mogliby nawiązać długoterminową relację, jednak nie podali zbyt wielu szczegółów. Wstrzymali się od komentarza pytani o osobę Strolla.

Obecnie Aston Martin jest sponsorem tytularnym Red Bull Racing. Brytyjski producent jest też aktywny w wyścigach długodystansowych i wystawia własny zespół w niemieckiej serii aut turystycznych – DTM. Od 2021 roku miałby występować w F1 jako zespół fabryczny, zastępując ekipę Racing Point.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *