Fot. F1


Leclerc, Albon, Norris, Russell i Latifi wezmą udział w wirtualnych zawodach F1

Autor: | 2 kwietnia 2020

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna Wirtualna Grand Prix Formuły 1 w zastępstwie przełożonej rundy w Wietnamie. Zawody przeniosą się do Australii, a udział w rywalizacji weźmie pięciu kierowców F1.

Virtual Grand Prix Series to cykl wyścigów organizowanych przez Formułę 1 w wirtualnej rzeczywistości. Zawody są rozgrywane na torach w grze F1 2019 w czasie odwołanych lub przełożonych Grand Prix. W wyścigach biorą udział prawdziwi kierowcy oraz zaproszeni goście.

W nadchodzący weekend miała się odbyć GP Wietnamu, ale eliminacja w Hanoi została przesunięta na inny termin, ze względu na pandemię koronawirusa. W oficjalnej zeszłorocznej grze Formuły 1 brakuje ulicznego toru w stolicy azjatyckiego kraju, dlatego wyścig odbędzie się na obiekcie w Australii.

Zawody będą składać się z 18-minutowych kwalifikacji i wyścigu trwającego 28 okrążeń. Po Wirtualnej Grand Prix Formuły 1 odbędzie się drugi wyścig z udziałem wyłącznie profesjonalnych graczy simracingu. Transmisję z rywalizacji będzie przeprowadzać Formuła 1 w mediach społecznościowych i na Twitchu oraz stacja Eleven Sports. Rozpoczęcie zmagań jest planowane na godz. 21:00 czasu polskiego.

W wirtualnym wyścigu w Melbourne weźmie udział pięciu kierowców F1 – do Lando Norrisa i Nicholasa Latifiego dołączą as Ferrari Charles Leclerc, zawodnik Red Bulla Alexander Albon oraz reprezentant Williamsa George Russell. Do zawodów po raz kolejny nie przystąpi Max Verstappen, który preferuje bardziej zaawansowane symulatory i ściga się na platformie iRacing.

Przy komputerach zasiądą również byli kierowcy F1, Johnny Herbert i Anthony Davidson, a także zawodnicy z niższych kategorii wyścigowych. Barw Renault będą bronić junior stajni z Enstone i kierowca Formuły 2 Christian Lundgaard oraz startujący w australijskich mistrzostwach Supercars Andre Heimgartner. W samochodach Haasa ujrzymy postacie testerów amerykańskiej ekipy – Louisa Deletraza i Pietro Fittipaldiego. W zawodach weźmie także udział gracz krykieta, Ben Stokes.

Pozostali uczestnicy rywalizacji na wirtualnym torze w Australii zostaną ogłoszeni wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *