Fot. Scuderia Ferrari


Leclerc dziękuje Vettelowi

Autor: | 12 maja 2020

Po tym sezonie zakończy się współpraca Sebastiana Vettela z Ferrari. Tym samym Charles Leclerc straci bardzo doświadczonego partnera zespołowego. 

Monakijczyk od ubiegłego sezonu jeździ dla ekipy z Maranello i pokazuje się ze świetnej strony. Udało mu się już wygrać dwa wyścigi, a przede wszystkim pokazał, że obecnie jest lepszy od Vettela. To mu zapewniło nowy kontrakt z podwyżką i aż na pięć sezonów. Z kolei w Ferrari w ten sposób zaczęto sobie wyobrażać przyszłość bez czterokrotnego mistrza świata.

Niemiec nie mógł się pogodzić, że staje się kierowcą numer dwa, a Leclerc coraz pewniej czuł się w ekipie. Połączenie tych dwóch elementów musiało zaowocować rozstaniem Vettela z Ferrari. Charles bardzo docenia rywala, chociaż pod koniec poprzedniego sezonu było kilka napięć między nimi. Uważa, że sporo nauczył od niego i dziękuje mu za współpracę.

– To dla mnie wielki zaszczyt być twoim kolegą z zespołu. Na torach mieliśmy trochę napiętych chwil. Niektóre bardzo dobre i inne, które nie zakończyły się tak, jak oboje chcieliśmy, ale zawsze był szacunek, chociaż nie był postrzegany w ten sposób z zewnątrz. Nigdy się nie nauczyłem tak dużo, jak z tobą jako moim kolegą z teamu. Dziękuję za wszystko Seb – powiedział Leclerc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *