Lewis Hamilton: Formuła 1 nie ma mocnej pozycji

Autor: | 23 lutego 2017

Lewis Hamilton stwierdził, że nowi właściciele F1 powinni posłuchać uwag kibiców, aby podnieść poziom rozrywkowy, którego potrzebuje Formuła 1.

W ostatnich latach królowa motorsportu musiała zmierzyć się z krytyką widzów, którzy zarzucali, że na torze nie dzieje się nic ciekawego. Sytuacja ta doprowadziła do spadku oglądalności wyścigów w telewizji. Kierowca Mercedesa ma nadzieję, że po przejęciu najwyższej serii wyścigowej świata przez Liberty Media wszystko się zmieni.

– Nie czuję, żeby Formuła 1 miała mocną pozycję, właściwie nie ma jej już od dłuższego czasu – tłumaczył trzykrotny mistrz świata. – Trzeba zmienić przepisy, trzeba wyjść naprzeciw kibicom.

– Jestem podekscytowany nowymi właścicielami i mam nadzieję, że wprowadzą coś nowego. Formuła 1 jest nieco przestarzała. Jak spojrzymy na inne dyscypliny, są one daleko z przodu biorąc pod uwagę czynnik rozrywkowy. Oczywiście F1 to nadrabia, ale jest jeszcze dużo do zrobienia.

Zdaniem Brytyjczyka Liberty Media powinno konsultować pewne rzeczy z widzami, aby upewnić się, czego chcą.

– Pierwszym krokiem jest sprawdzenie czego brakuje fanom i czego chcą więcej. Można znaleźć równowagę między opiniami ludzi, którzy byli na Grand Prix. W ten sposób można uzyskać wiele opinii.