Lewis Hamilton: Poczułem się zlekceważony

Autor: | 19 grudnia 2016

Lewis Hamilton poczuł się zlekceważony po usłyszeniu komunikatów radiowych podczas rundy w Abu Zabi.

Pod koniec ostatniego wyścigu sezonu Brytyjczyk celowo zwolnił, aby spowolnić Nico Rosberga i narazić go na ataki ze strony Sebastiana Vettela i Maxa Verstappena. Gdyby obaj wyprzedzili Niemca, Hamilton zdobyłby czwarty mistrzowski tytuł.

Trzykrotny mistrz świata dostał komunikat od zespołu, aby podkręcił tempo wyścigowe, ponieważ bardzo szybko zbliżał się Sebastian Vettel na świeższych oponach supermiękkich. Mercedes nie chciał utraty zwycięstwa na zakończenie sezonu, gdyż jego kierowcy jechali wówczas na bardziej zużytym miękkim ogumieniu.

– To był jeden z niewygodnych momentów tego roku. Ostatecznie wiedząc, co zostało powiedziane, poczułem się zlekceważony przez osoby, które to powiedziały. Nie spodziewasz się tego ze strony tych, którzy są odpowiedzialni za wielu ludzi – powiedział Lewis Hamilton.

Toto Wolff w późniejszych wypowiedziach nie ukrywał, że powinni dać swoim kierowcom więcej zaufania i pozwolić im rozstrzygać wszystko między sobą. Mimo to były kierowca McLarena nadal jest rozczarowany tamtą sytuacją i uważa, że ciągle nie została rozwiązana.

– Nie, to nie zostało rozwiązane – skomentował 31-latek.