Lewis Hamilton: W tym momencie to Ferrari jest faworytem sezonu

Autor: | 7 marca 2017

Lewis Hamilton przyznał, że w tym momencie Mercedes nie powinien być uważany za faworyta nadchodzącego sezonu. Brytyjczyk wskazał na świetne spisujące się podczas testów Ferrari.

Zespół z Brackley zdominował Formułę 1 od momentu wprowadzenia hybrydowych turbodoładowanych jednostek napędowych V6 w 2014. W tym czasie kierowcy Srebrnych Strzał triumfowali z 51 z 59 wyścigów i rozdzielili między sobą mistrzowskie tytuł. Zespół natomiast trzykrotnie okazał się najlepszy w klasyfikacji konstruktorów.

Po zmianie przepisów i przebudowie konstrukcji bolidów Mercedes nie stracił nic ze swoich atutów. Podczas pierwszej tury przedsezonowych testów Lewis Hamilton i Valtteri Bottas pokonali najwięcej okrążeń, dysponując przy tym bardzo dobrym tempem. Poza tym Fin legitymował się najlepszym czasem pojedynczego okrążenia – 1:19,705.

Pozytywnym zaskoczeniem pierwszego tygodnia testów okazało się Ferrari. Stajnia z Maranello dobrze przepracowała okres zimowych i przygotowała bardzo szybki oraz niezawodny bolid. Zarówno Sebastian Vettel, jak i Kimi Raikkonen nie odstawali tempem od konkurentów z Mercedesa i to oni zdaniem Lewisa Hamiltona powinni być uważani za faworytów sezonu.

– Nie, uważam, że Ferrari musi być faworytami – odpowiedział Lewis Hamilton, gdy został zapytany o status Mercedesa jako faworytów. – Uważam, że nie możemy teraz spuścić ich z oczu, ponieważ w tej chwili wykonują kawał dobrej roboty.

– Red Bull również wygląda dość dobrze. Zobaczymy, co będzie w następnych dniach, a co najważniejsze, w ciągu następnych tygodni. Będzie blisko w pierwszym wyścigu, to na pewno.

– Patrząc tylko na czasy, wygląda na to, że Ferrari może być najszybsze, tak myślę…a my może jesteśmy bardzo blisko z Red Bullem z tyłu – kontynuował Brytyjczyk.

Hamilton zadowolony jest natomiast z postawy Willamsa podczas pierwszego dnia drugiej tury zimowych testów. To właśnie Felipe Massa okazał się najszybszy we wtorek. Trzykrotny mistrz świata bardzo by chciał widzieć ponownie ten zespół w walce o najwyższe lokaty.

– To byłoby niesamowite. Williams naprawdę od wielu lat się odznaczał, a na przestrzeni ostatnich kilku lat byli silni. Mam nadzieję, że znajdą się w czołówce. Byłoby to wspaniałe – zakończył kierowca Mercedesa.