Lewis Hamilton zaapelował do fanów: Ufajcie zespołowi tak jak ja im ufam

Autor: | 8 maja 2016

Lewis Hamilton wezwał kibiców, aby zaufali Mercedesowi.

Podczas gdy Nico Rosberg zdobył kolejne niekwestionowane zwycięstwo, ekipa z Brackley została oskarżona przez fanów o konspiracje w stronę Lewisa Hamiltona. Wszystko rozpoczęło się w sobotę – podczas kwalifikacji Brytyjczyk miał utrapienie z silnikiem co uniemożliwiło mu wystąpienie w trzeciej części czasówki.

Kiedy większość myślała, że przeciwności losu zostały zażegnane, następnego dnia podczas wyścigu trzykrotny mistrz świata miał problemy z ciśnieniem wody w bolidzie. Przez to po raz czwarty w sezonie wygrał zespołowy partner Lewisa odskakując mu na 43 punkty. Aby wyjaśnić pogłoski jakie ostatnio mają miejsce wokół 31-latka i jego zespołu, Brytyjczyk postanowił zabrać głos:

– Chcę, abyście wiedzieli jak bardzo jestem wam wdzięczny za wsparcie – powiedział Hamilton. – Chciałbym jednak, by wasze zaufanie do mojego zespołu było takie jakie ja mam – to moja rodzina – dodał. – Ci ludzie, są najlepiej i najciężej pracującymi ludźmi jakich znam, to dzięki nim zdobyłem tytuł aż trzy razy.

– Mamy za sobą wspaniałe trzy lata i ufam im na 1000% – wyznał Brytyjczyk. – Dlatego też, nie chcę by ktokolwiek uważał, sądził czy myślał kiedykolwiek o tym, że zespół jest niesprawiedliwy wobec mnie lub robi coś przeciwko mnie – zakończył kierowca Mercedesa.