Lotterer nie mówi Formule 1 ‘’nie’’

Autor: | 30 kwietnia 2015

Andre Lotterer Caterham GP Belgii 2014Andre Lotterer wyznał, że rozważyłby ofertę zespołu Formuły 1, ale stawia pewne warunki.

n

W zeszłym sezonie, niemiecki kierowca jednorazowo wystąpił w wyścigu królowej sportów motorowych. Podczas Grand Prix Belgii, Niemiec zastąpił Kamui Kobayashiego w ekipie Caterhamu. W dużej mierze nie był to dobry weekend dla 33-latka. Już na pierwszym okrążeniu musiał wycofać się z rywalizacji z powodu awarii silnika. Jednak Lotterer pozytywnie zaskoczył w czasie kwalifikacji, w których był o niecałą sekundę szybszy od swojego zespołowego partnera Marcusa Ericssona. Zapytany o ewentualny powrót do najwyższej serii wyścigowej świata, niemiecki zawodnik odpowiedział:

n

– To zależy od tego, jaki to miałby być zespół. Jeśli miałby to być team z dolnej części stawki, to prawdopodobnie odmówiłbym. Ale jakby pojawiła się oferta z konkurencyjnej stajni, na pewno podjąłbym się tego wyzwania.

n

Jeśli chodzi o możliwość jazdy w pełnym wymiarze godzin, sytuacja się powtarza.

n

– To naprawdę musi być coś wielkiego i konkretnego, aby zaproponowano mi odejście z Audi. Mogłem pojechać dla Caterhama jeszcze na Monzy i w Abu Dhabi, ale wolałem zaprzestać na jednorazowym wyścigu w Belgii. Wiedziałem, że moje występy do niczego nie zaprowadzą, bo zespół nie miał żadnych sponsorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *