Maldonado: Odejście z Williamsa było złą decyzją

Autor: | 17 października 2015

Fot. Lotus F1 Team / FB

Fot. Lotus F1 Team / FB

n

Gdy Lotus boryka się z problemami, a Williams dźwignął się z kryzysu, Pastor Maldonado wyznał, że jego przejście do ekipy z Enstone było błędne.

n

Wenezuelczyk pojawił się w Formule 1 w 2011 roku. W ciągu trzech sezonów spędzonych w Williamsie, 30-latek odnotował jedno zwycięstwo w sezonie 2012 podczas Grand Prix Hiszpanii. Od 2014 roku, Maldonado reprezentuje barwy Lotusa. Kiedy stajnia z Grove odbiła się od dna i od dwóch lat, w każdym wyścigu walczy o podium, zespół z Enstone ma kłopoty z niezawodnością.

n

– Słowo frustrujące nie jest właściwe. Po prostu jest trudno. To nie była dobra decyzja, ale razem z zespołem ciężko pracuje – odpowiedział wenezuelski kierowca na pytanie czy nie jest sfrustrowany przebiegiem wydarzeń.

n

– Będąc sportowcem zawsze jesteś głodny sukcesów i masz wiele oczekiwań. W pewnym momencie trzeba podjąć decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność – tak zrobiłem. Lotus to fantastyczny zespół. Wiele się uczę i jestem przekonany, że to pomoże w mojej przyszłości – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *