Fot. Haas F1 Team


Malowanie Haasa na sezon 2020 zostało zaprezentowane za pośrednictwem mediów społecznościowych

Autor: | 10 lutego 2020

Zespół Haas dość nieoczekiwanie zaprezentował malowanie samochodu VF-20 na kilkanaście dni przed startem zimowych testów Formuły 1. Zgodnie z przypuszczeniami, kolorystyka nowego bolidu stajni z Kannapolis uległa zmianie i przypomina tę z sezonu 2018.

Nowe malowanie na zeszłorocznym samochodzHaasa został opublikowany w internecie na wizualizacjach. Malowanie modelu VF-20 różni się od poprzedniej wersji kolorystyki, która była powiązana z byłym sponsorem tytularnym amerykańskiej ekipy, Rich Energy. Teraz barwy bolidu przygotowanego z myślą o sezonie 2020 są niemal identyczne jak te z sezonu 2018, choć wówczas samochód nie był pokryty tak dużą ilością białego, który jest dominującym kolorem nowej konstrukcji.

Maszyna zespołu z Kannapolis zostanie zaprezentowana publiczności na godzinę przed rozpoczęciem zimowych testów – 19. lutego o godzinie 8:00. Kierowcami Haasa w nadchodzącym sezonie pozostaną Kevin Magnussen i Romain Grosjean. Amerykańska stajnia ogłosiła rozkład jazd na przedsezonowe testy w Barcelonie – pierwszego dnia pojeździ Magnussen, a dzień później za kierownicą modelu VF-20 ujrzymy Grosjeana. Dwa ostatnie dni próbnych jazd na torze Catalunya zostaną podzielone przez obu kierowców.

Ubiegły sezon był dla Haasa najgorszym w czteroletniej historii startów w Formule 1. Wszyscy oczekiwali od nich walki o bycie czwartą siłą stawki, ale zespół zakończył kampanię na przedostatnim miejscu w klasyfikacji generalnej. Samochód amerykańskiej stajni okazał się nieudaną konstrukcją, która nie współpracowała zbyt dobrze z oponami.

Kolejna prezentacja odbędzie się w najbliższy wtorek, 11. lutego, o godzinie 18:30 w Teatro Valli nieopodal Maranello, gdzie swoją nową konstrukcję odsłoni Ferrari.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *