Marcus Ericsson pozostaje w Sauberze na sezon 2017

Autor: | 21 listopada 2016

Sauber potwierdził, że Marcus Ericsson pozostanie ich kierowcą w przyszłym roku.

Tegoroczny sezon był niezwykle trudny dla szwajcarskiej ekipy. Kłopoty finansowe spowodowały, że stajnia z Hinwil została sprzedana Longbow Finance. Do tego dwa pierwsze punkty dla Saubera zdobył Felipe Nasr, któremu ta sztuka udała się dopiero w Brazylii.

Do tej pory pojawiało się wiele spekulacji na temat przyszłorocznego składu kierowców. Dziś już wiadomo, że w ekipie pozostanie Marcus Ericsson. Dla szwedzkiego kierowcy będzie to trzeci sezon w teamie z Hinwil.

– To wspaniała wiadomość, że przez kolejny rok będę ścigał się w Sauberze – powiedział 26-latek. – Spędziłem tu dwa lata i naprawdę czuję się jak w domu.

– Ogromnie dziękuję całemu zespołowi, który ponownie mi zaufał. Z osobistego punktu widzenia podczas mojego całego pobytu w Sauberze wiele się wydarzyło. Mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze trzymaliśmy się razem i wspólnie pracowaliśmy tak bardzo, jak to jest tylko możliwe – kontynuował.

– Po sprzedaniu zespołu nowemu właścicielowi nastąpił pozytywny bodziec w całej ekipie. Wielu ekspertów świata motorsportu staje się częścią Saubera, co jest dobrym znakiem na przyszłość. Nie mogę doczekać się sezonu 2017. Pracujemy, aby w przyszłym roku móc regularnie zdobywać punkty.

Swojej radości nie kryła również Monisha Kaltenborn.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy ogłosić, że Marcus pozostanie naszym kierowcą w przyszłym roku. W tym sezonie pokazał, że jest gotów robić kolejne postępy. Przeszedł z nami bardzo ciężki czas.

– W 2017 roku Formuła 1 wkroczy w nową erę. Jestem przekonana, że możemy liczyć na Marcusa, który pomoże nam ponownie stać się konkurencyjnym zespołem. On jest dobrym kierowcą i ważnym graczem całej ekipy. Wie jak z nią pracować i potrafi każdego zmotywować – zakończyła.