McLaren celem de Vriesa

Autor: | 23 kwietnia 2015

de_vries_collectivetestDwudziestoletni kierowca, Nyck de Vries będzie się starał o posadę kierowcy w McLaren-Honda na sezon 2017.

n

Holender w tym roku będzie się ścigał w Formule Renault 3.5 w mistrzowskim zespole DAMS. Kierowca jest bardzo zadowolony z możliwości startów w tej serii, ale wie, że prawdziwe wyzwania dopiero przed nim.

n

– Wiem, że należę do DAMS, mistrzowskiego zespołu ostatnich dwóch lat. Wiem też, że zawodnicy którzy przeszli z 2.0 do 3.5 wykonali świetny progres, ale nie dam się oszukać.

n

– Z zewnątrz wszystko wygląda bardzo prosto kiedy dany zespół lub kierowca dominuje nad innymi. Z perspektywy wiem, że nic nigdy nie przychodzi łatwo i niczego nie można być pewnym. Różnice są tak minimalne, a linia pomiędzy wygraną a przegraną jest niesamowicie cienka — przyznał de Vries.

n

Kontrakt Fernando Alonso i Jensona Buttona w McLaren-Honda wygasa wraz z końcem sezonu 2016. De Vries nie ukrywa, że posada kierowcy w F1 jest jego głównym celem i zrobi wszystko, by wykorzystać jak najlepiej najbliższe dwa lata.

n

– McLaren zakontraktował swoich aktualnych kierowców na dwa lata. To oznacza, że jest możliwie wolna posada na rok 2017 – to jest prawdziwy cel. Moim zdaniem, jest to w zasięgu moich rąk. Tak długo jak tyko można, będę się starał udowodnić moją wartość przez następne dwa lata. Jestem pewny, że przez uczestnictwo w wyścigach zapracuje na swoją szansę. Całkowicie w to wierzę — zakończył pełen optymizmu.

n

Również Kevin Magnussen, obecny kierowca rezerwowy zespołu, a także Stoffel Vandoorne starają się o posadę na rok 2017. Wygląda na to, że McLaren będzie miał niemałą zagwozdkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *